این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

ایرادات مشتری به بیمه نامه 2

اگر شما به تازگی مشغول فعالیت در زمینه فروش بیمه شده اید، این نکته را به شما گوشزد می کنیم که در زمان فروش بیمه این مشکل حتما برای شما پیش خواهد آمد که مشتری در مقابل شما جبهه گرفته و شروع به ایرادگیری می کند. در این زمان شما باید به تکنیک های رفع بهانه گیری مشتری مسلط باشید و البته باید از انواع این ایرادات مطلع بوده و به خوبی آن ها را بشناسید تا بتوانید این ایرادات را رفع کنید. در ادامه مقاله قبل، در این مقاله نیز، سایر ایراداتی که یک مشتری می تواند به شما وارد نماید را بیان خواهیم نمود:

۶- انتقاد کنایه وار

مشتری به شما کنایه می زند مثلا می گوید:” شما درآمد خوبی از این حرفه کسب می کنید” و… . در این صورت متوجه شوید که این کنایه ها به دلیل تعریف زیادی از خودتان بوده است و به همین دلیل مشتری به شما کنایه می زند. لذا باید سریعا بحث را عوض کرده و به سراغ بحث بیمه و خدمات پیشنهادی بروید.

۷- انتقادات واقعی

این نوع انتقاد، کاملا منطقی است و مشتری مستقیما به بیمه نامه شما انتقاد می کند لذا اگر درباره این انتقادات پاسخ مناسب داشته باشید، می توانید موفق به فروش شوید. در این زمان توصیه می کنیم که اگر از مشتریان فعلی یا قبلی خود، نامه های قدردانی و رضایت دارید، این نامه ها را به این افرد نشان دهید تا اعتماد آن ها را جلب نموده و بتوانید آن ها را متقاعد نمایید.

۸- مقاومت اولیه

این نوع انتقادات در همان ابتدای شروع جلسه رخ می دهد و به همین دلیل تحت عنوان مقاوت اولیه شناخته شده است. توجه داشته باشید که تا زمانی که نتوانید به این مقاومت اولیه پاسخ دهید، مشتری آمادگی ذهنی برای درک ادامه صحبت های شما نخواهد داشت. در این زمان صبر کنید تا مشتری تمام سوالات خود را بپرسد و وقتی آرام شد، شما بحث را در دست گیرید.

۹- انتقادات واپسین

این نوع انتقاد، دقیقا در واپسین لحظات فروش رخ می دهد. یعنی زمانی که شما تمام اطلاعات کافی در اختیار مشتری قرار داده اید و مشتری آمادگی ذهنی کافی درمورد بیمه به دست آورده و در نتیجه در این زمان شما در آستانه فروش هستید. ناگهان مشتری دو دل شده و شک می کند که آیا این نوع بیمه واقعا پاسخگوی نیازهای او هست یا خیر. در این صورت ابتدا کاملا به صحبتش گوش کنید و سعی کنید با صبوری، با او سخن گویید تا متقاعد شود.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

9 مورد از مهمترین ایرادات مشتری به بیمه نامه - قسمت دوم

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − هفت =