این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

چگونه مشتری را برای خرید بیمه عمر متقاعد کنیم (قسمت اول)

یکی از انواع بیمه که امروزه بیشتر در میان مردم مورد توجه قرار گرفته است، بیمه عمر است. بحث فروش بیمه عمر متفاوت از سایر بیمه ها است. زیرا بیمه های دیگر به محض بروز خسارت، بیمه وارد عمل شده و به تعهدات خود عمل می کند ولی در مورد بیمه عمر، خسارتی در میان نیست و نوعی سرمایه گذاری رخ می دهد. در این حالت، مشتری پول خود را تحت عنوان بیمه عمر سرمایه گذاری نموده و هم در زمان حیات و هم پس از مرگ برای وراث، امکان استفاده از سود این سرمایه وجود دارد. لذا متقاعد سازی مشتریان برای خرید این نوع بیمه نسبت به سایر بیمه ها، متفاوت است. به همین منظور در این مقاله، تکنیک هایی را بیان می کنیم که به شما کمک می کند مشتریان را برای خرید بیمه عمر متقاعد نمایید:

۱-   فهرست بندی براساس اولویت ها

زمانی که می خواهید اطلاعاتی را در مورد بیمه عمر در اختیار مشتری قرار دهید، باید این اطلاعات فهرست بندی شده و در داخل این فهرست، کلیه مزیت ها و خدمات بیمه عمر بیان گردند. حال توجه داشته باشید که مزایای اصلی و برجسته که بیشتر تمایل دارید مشتری آن ها را بداند، در اول فهرست باید قرار گیرد و به ترتیب مواردی قرار گیرد که به مراتب از اهمیت آن ها کاسته می شود.

۲-   توجه به میزان ارائه اطلاعات

این که به مشتری خود چه میزان اطلاعات بدهید، بستگی به نوع مشتری دارد. شما اول باید متوجه شوید که مشتری بیشتر بر روی چه مواردی تمرکز دارد تا اطلاعات را در این زمینه در اختیار او قرا دهید. برای مثال اگر مشتری بخواهد اطلاعات فنی از بیمه نامه عمر به دست بیاورد، شما باید بیشتر روی این موضوع تمرکز کرده و سعی کنید اطلاعات شما، پاسخ مشتری را بدهد.

۳-   بیان تفاوت چشمگیر

با توجه به این که هم اکنون شرکت های بیمه اکثرا خدمات بیمه عمر را ارائه می کنند، لذا برای این که در ذهنی مشتری ماندگار شوید، باید یک تفاوت چشمگیر میان خودتان با رقیبان در نظر گرفته و این تفاوت را بیان کنید. برای مثال در مورد کیفیت خدمات بیمه عمر، تفاوتی را نسبت به رقیبان برای خود در نظر بگیرید تا مشتری شما را از همین تفاوت به یاد بیاورد.

۴-   تکرار پیام ویژه خود

شما باید برای انتخاب پیام ویژه خود دقت داشته باشید که این پیام قابل تکرار باشد. توجه داشته باشید که نه تنها باید مطالب جدید را در اختیار مشتری قرار دهید بلکه مطالب و پیام های قبلی را تکرار کنید. لذا در بیان مطالب به گونه ای عمل نمایید که قابلیت تکرار وجود داشته باشد.

۵-   توجه به دانش قبلی مشتری

در زمان ارائه اطلاعات به مشتری، توجه داشته باشید که مشتری چه میزان در مورد بیمه نامه شما، چه میزان اطلاعات دارد. اگر مشتری تا حدی  اطلاعات دارد، شما باید صحبت خود را بر حسب مانور بر این اطلاعات شروع کنید.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

چگونه مشتری را برای خرید بیمه عمر متقاعد کنیم (قسمت اول)

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 11 =