این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

چگونه بازاریاب بیمه را استخدام کنیم  - قسمت اول

مهمترین رکن در حرفه بیمه، بازاریاب بیمه است. بازاریاب نقش بسیار مهمی در فروش بیمه دارد به عبارت دیگر هر چه قدر که بازاریاب بیمه شما خبره تر و ماهرتر باشد، شانس موفقیت شما در فروش بیمه بیشتر خواهد شد. لذا اگر شما قصد دارید که به صورت حرفه ای و مصمم، به فروش بیمه بپردازید، در ابتدا باید به فکر استخدام بهترین بازاریاب ها باشید و تا زمانی که از این بابت مطمئن نشده اید، فعالیت خود را رسما شروع نکنید. در این راستا، در چند مقاله به این مبحث پرداخته و مهمترین اصول استخدام بازاریاب بیمه را برای شما بیان خواهیم نمود:

۱-   به آهستگی استخدام نمایید.

توجه داشته باشید که یک قانون کلی در جریان استخدام بازاریاب و یا کارمند وجود دارد و این که:” اگر در مدت زمان کوتاه و به سرعت، انتخاب نمایید، برای بلند مدت پشیمانی بسیار شدید را تجربه خواهید نمود”. لذا توصیه می کنیم که برای استخدام بازاریاب، عجله نکنید و به آهستگی این کار را انجام دهید تا بعدا از انتخاب خودتان پشیمان نشده و آموزش های شما هدر نرود. ولی در عوض، برای اخراج باید عجله نمود یعنی در امر بیمه، بلافاصله که متوجه شدید این بازاریاب برای فروش بیمه مناسب نیست، باید سریعا او را خراج نمایید.

۲-   درخواست خود را از بازاریاب، واضح بنویسید.

زمانی که آگهی استخدام برای بازاریاب را ارائه می کنید، توجه داشته باشید که شما باید هر آن چه که از بازاریاب انتظار دارید، باید متن کامل در آگهی بنویسید. به عبارت دیگر باید تمام ویژگی های یک بازاریاب خوب که مد نظر دارید و همچنین درخواست هایی که از او دارید، در متن آگهی لحاظ کنید و این ویژگی ها و درخواست ها را اولویت بندی کنید تا وقت خود را برای تست گرفتن از افرادی که ملاک انتخابی شما نیستند، هدر ندهید.

۳-   استخدام بازاریاب را به صورت دائمی انجام دهید.

در باورهای قدیمی بسیاری از مدیران شرکت های بیمه، استخدام بازاریاب در زمانی صورت می گیرد که یکی از بازاریابان اخراج شده و یا همکاری خود را خاتمه داده است و حالا باید یک بازاریاب را را جایگزین نمایند. اما این باور غلط است. در امر بیمه، میزان موفقیت، به مهارت بازاریاب بستگی دارد در نتیجه شما همواره باید همواره همانند یک رادار، در محیط کاری خود به دنبال بازاریاب حرفه ای باشید تا از رقبا عقب نمانید.

۴-   مصاحبه باید موثر باشد.

در مصاحبه با افراد داوطلب برای استخدام در امر بازاریابی، به چند نکته توجه داشته باشید:

–       در ابتدا سعی کنید که شرایط آرام را مهیا نموده و با داوطلب شرایط صمیمانه برقرار کنید تا استرس او از بین برود.

–       زمانی سعی کنید داوطلب را قانع کنید که بازاریابی بیمه، یک شغل بسیار عالی است که مطمئن شده اید این فرد، همان فرد ایده آل شما برای بازاریابی است.

–       سعی کنید در میان سوالات خود، سوالاتی مطرح کنید تا از میان جواب های داوطلب متوجه شوید که آیا او از موفق شدنش، حس لذت پیدا می کند یا خیر.

–       در مصاحبه خود، بخشی از زمان را به داوطلب بدهید تا از شما سوال بپرسد و از میان سوالات او، متوجه شوید که داوطلب تا چه حد کنجکاو و زیرک است.

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

 

چگونه بازاریاب بیمه را استخدام کنیم  - قسمت اول

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 13 =