این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

چه زمان ارزش بیمه را بالا ببریم

آن چه که برای مشتریان بیمه اهمیت زیادی دارد، ارزش بیمه است. هر چه ارزش یک بیمه نامه بیشتر باشد، شانس خرید آن توسط مشتری بیشتر خواهد شد زیرا مشتری بیشتر به آن اعتماد می کند. لذا شما به عنوان کارگزار و کارشناس بیمه باید بدانید که چه زمان ارزش بیمه را بالا ببریم و برای این منظور، چگونه عمل کنید. به همین منظور، در این مقاله، بیان خواهیم کرد که چه زمانی باید اقدام به افزایش ارزش بیمه نمایید.

بهترین زمان افزایش ارزش بیمه

۱-   در ابتدای شروع صحبت با مشتری

در همان ملاقات اول با مشتری ارزش بیمه خود را بالا ببرید. شما برای این که مشتری را متقاعد نمایید که تا به صحبت های شما گوش کند، باید ارزش بیمه را بالا ببرید تا مشتری به شما اعتماد کند. توجه داشته باشید که در زمان صحبت با مشتری، نحوه شروع صحبت بسیار مهم است و بهترین راه این است که در همان ابتدا، چند مورد از فواید بیمه را بیان کنید تا مشتری برای گوش دادن به ادامه صحبت ها و پی بردن به سایر خدمات بیمه، کنجکاوتر شود.

۲-   هنگام ارائه بیمه نامه و شرایط آن به مشتری

مشتری زمانی به مطالعه شرایط بیمه نامه شما می پردازد که ارزش بیمه نامه بالا باشد. لذا در زمان ارائه بیمه نامه به مشتری، ارزش بیمه نامه را افزایش دهید. برای مثال بیان کنید که:” اگر شما متن بیمه نامه را به خوبی مطالعه نمایید، به مطالب بسیار مفیدتر از آن چه که بنده بیان کردم، پی خواهید برد و متوجه خواهید شد که این بیمه تا چه اندازه برای شما کارآمد خواهد بود.”

۳-   در هنگام بیان پیشنهادات و خدمات بیمه

از طریق بیان منافع بیمه مورد نظر، ارزش آن را بالا ببرید تا در نظر مشتری، بیشتر جلوه کند. برای مشتری مهم است که بیمه چه پیشنهاداتی و خدماتی را در قبال حق بیمه به او ارائه خواهد کرد پس شما باید بر این مورد مانور دهید.

۴-   در لحظه عقد قرارداد

آخرین مرحله در فروش بیمه، عقد قرارداد است. این لحظه حساس ترین مرحله است زیرا ممکن است در همین لحظه، مشتری از تصمیم خود بازگشته و قرارداد را رد کند. لذا در این لحظه شما باید تیر آخر را زده و با بالا بردن ارزش بیمه، مشتری را در خرید به قطعیت برسانید.

۵-   پس از عقد قرارداد

توجه داشته باشید که بلافاصله پس از عقد قرارداد، کناره گیری نکرده و یکدفعه در ایجاد ارزش بیمه فروکش نکنید. بلکه پس از فروش بیمه و قطعی شدن آن، باز هم مزایای بیمه را گوشزد کنید تا مبادا مشتری دلسرد شود.

حتما بخوانید :

منبع : گروه آموزشی بیمه مارکتینگ

چه زمان ارزش بیمه را بالا ببریم

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − هشت =