این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

بهترین زمان پیشروی در فروش بیمه پس از هر عقب نشینی

اگر تا به حال تمامی مقالاتی که منتشر کرده ایم را مطالعه نموده باشید، قطعا با تکنیک عقب نشینی آشنا شده اید. ما برای شما بیان کردیم که اگر متوجه شدید مشتری علاقه ای به خرید از بیمه های شما ندارد، نباید زیاد به وی اصرار کنید زیرا حس می کند که شما به نیازهای وی اهمیت نمی دهید بلکه تنها هدفتان فروش بیمه است لذا باید در زمان مناسب، از فروش بیمه به این مشتری دست کشیده و عقب نشینی کنید.

اما متاسفانه اشتباهی که اکثر کارشناسان و بازاریابان بیمه مرتکب می شوند این است که پس از عقب نشینی، پرونده مشتری را می بندند. به این معنا که پس از مدتی، تلاش مجدد برای متقاعد نمودن آن مشتری نمی کنند. این کار اشتباه بزرگی است. تجربه نشان داده است که اگر پس از عقب نشینی، در زمان مناسب اقدام به پیشروی مجدد برای فروش بیمه به همان مشتری نمایید، فروش شما بین ۱۵-۱۰ درصد افزایش خواهد یافت.

بهترین زمان برای پیشروی مجدد در فروش بیمه

حال سوالی که قطعا برای شما پیش خواهد آمد این است که پس از هر عقب نشینی، در چه زمانی مجددا باید به سراغ همان مشتری رفته و فروش بیمه را پیش ببریم. در پاسخ باید بیان کنیم که فراموش نکنید در تلاش قبلی، شما به دلایلی نتوانسته اید مشتری را برای خرید بیمه از خودتان متقاعد نمایید و همین امر سبب شده است که مشتری ذهنیت مبهمی نسبت به شرکت بیمه شما پیدا کند لذا توصیه می کنیم چند ماه؛ برای مثال ۳-۲ ماه؛ موضوع را رها نموده و پس از این مدت، یا حضورا به سراغ مشتری بروید و یا این که تلفنی با او صحبت کنید.

در این مدت حتما یکسری مسائل تغییر یافته است. آن چه که برای ما واضح است این است که زمانی که مشتری به شما می گوید علاقه ای برای خرید بیمه ندارد، به این معنا نیست که اصلا به خرید بیمه علاقه ندارد بلکه منظورش برای خرید از شرکت شما است لذا ممکن است به سراغ شرکت های بیمه دیگر برود. پس متوجه شدید که بالاخره مشتری خرید خود را انجام خواهد داد به همین منظور شما پس از عقب نشینی باید پس از چند ماه دوباره شانس خود را امتحان کنید منتهی در این تلاش مجدد باید تمامی مسائلی که باعث عدم موفقیت شما شده بود را در نظر بگیرید و بیشتر روی نیازهای مشتری مانور دهید تا موفق به فروش بیمه شوید.

حتما بخوانید :

منبع : گروه آموزشی بیمه مارکتینگ

بهترین زمان پیشروی در فروش بیمه پس از هر عقب نشینی

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 2 =