این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

پازل فروش بیمه را تکمیل کنید

در زمان فروش بیمه، کارشناس بیمه باید به دو مسئله توجه داشته باشد:

۱-    مهارت های لازم برای فروش را داشته باشد که این مورد بستگی به توانایی های فرد دارد.

۲-    فاکتورهای شش گانه در فروش بیمه را در نظر گرفته و در زمان فروش، به ان ها توجه کند.

مورد اول که برای هر فرد بسته به توانایی های وی متفاوت است و هر کارشناس بیمه باید قابلیت های خود را نشان دهد. و اما در مورد گزینه دوم لازم است بدانید که در فروش بیمه، شش فاکتور اساسی وجود دارد که این شش فاکتور همانند قطعات یک پازل هستند به این معنا که اگر فروش بیمه را یک پازل در نظر بگیریم، تا زمانی که این شش فاکتور که تکه های پازل هستند، در کنار هم قرار نگیرند، فروش موفقیت آمیزی برای بیمه نخواهید داشت. در این مقاله ما به بررسی این شش عامل خواهیم پرداخت:

۱-     اطلاعات خود را در مورد حرفه خود به روز کنید.

یک نماینده و کارشناس بیمه باید همیشه از آخرین اطلاعات در مورد بیمه با خبر بوده و اطلاعات خود را در این زمینه به روزرسانی کند تا از آخرین تغییرات در بیمه آگاهی داشته و بتواند به خوبی مشتری را در زمان مشاوره و فروش حمایت کند.

۲-    در مورد صنعت بیمه، آگاهی تخصصی داشته باشید.

شما باید در زمینه بیمه به طور کامل اطلاعات تخصصی داشته باشید، رقبای خود را دنبال کنید و با آن ها در تعامل باشید، انواع بیمه را بررسی نموده و از آخرین قیمت ها و تحولات داخل آن آگاهی داشته باشید.

۳- شرکت بیمه خود را به خوبی معرفی کنید.

زمانی که شما یک نماینده را برای شرکت بیمه خود تعیین می کنید، این نماینده باید بتواند به خوبی شرکت را معرفی نموده و در این معرفی یک برنامه کاری منظم از فعالیت ها و خدمات شرکت بیمه تنظیم نماید تا در زمان مراجعه مشتری، این برنامه به وی تحویل داده شود. همین برنامه کاری می تواند همانند یک رزومه موفق برای شرکت بیمه باشد.

۴-  انواع بیمه نامه ها را به خوبی بشناسید.

نمایندگان و کارشناسان بیمه باید از انواع بیمه نامه ها و قراردادهای بیمه اطلاع داشته باشد تا در زمان ارجاع مشتری، بتواند اطلاعات کافی و کامل به وی بدهد زیرا مشتری بر روی این موضوع حساس است که وقتی از کارشناس بیمه در مورد بیمه نامه می پرسد، اطلاعات کامل به وی بدهد.

۵-  به مهارت های فروش تسلط داشته باشد.

این فاکتور شاید مهمترین فاکتور در فروش موفقیت آمیز بیمه است که بسته به قابلیت های کارشناس و نماینده بیمه دارد. شما باید لیستی از مهارت های فروش بیمه تهیه نموده و ملاحظه کنید در کدام مهارت ضعیف هستید سپس اقدام به تقویت این مهارت ها نمایید.

۶-  رفتار اجتماعی مناسب داشته باشید.

این فاکتور از نظر روانشناسی اهمیت زیادی دارد شما باید رفتار مناسبی با مشتری داشته باشید و انرژی مثبت به مشتری بدهید تا حس خوبی در برخورد با شما داشته باشد.

حتما بخوانید :

منبع : گروه آموزشی بیمه مارکتینگ

پازل فروش بیمه را تکمیل کنید

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 6 =