این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

نحوه پرداخت حق بیمه عمر

خوشبختانه امروزه با اطلاع رسانی های درست و اصولی که در جامعه صورت گرفته است، مردم به شناخت کافی نسبت به بیمه عمر رسیده و اکنون افراد زیادی تمایل دارند برای سرمایه گذاری های طولانی به سراغ خرید بیمه عمر بروند. اما مشکلی که در مورد همه بیمه نامه ها برای اغلب مردم وجود دارد، پرداخت حق بیمه است که اکثرا قادر به پرداخت این هزینه به صورت یک جا نیستند. در مورد بیمه عمر روش های مختلفی برای این منظور در نظر گرفته شده است تا بیمه گذاران بدون نگرانی مالی بتوانند از مزیت های بیمه عمر بهره مند شوند.

روش های پرداخت حق بیمه عمر

۱-   پرداخت حق بیمه عمر به صورت یکجا

شرکت های بیمه گر بیشتر تمایل دارند که مشتریان حق بیمه را به صورت یکجا و در ابتدا عقد قرارداد پرداخت نمایند. قطعا این روش به سود بیمه گر خواهد بود. البته با توجه به این که شرکت بیمه گر، عمل به تعهدات خود را منوط به پرداخت حق بیمه قرار می دهد لذا زمانی که شما تمامی هزینه حق بیمه را در ابتدا پرداخت کرده باشید، بیمه گر از همان ابتدا موظف است تمامی تعهدات خود را عمل کند.

۲-   پرداخت حق بیمه عمر در بازه های زمانی منظم

اما اکثر بیمه گذاران قادر به پرداخت حق بیمه عمر به صورت یکجا نبوده و درخواست پرداخت اقساطی را دارند. در این صورت بیمه گر یک برنامه زمانی تنظیم نموده و در اختیار بیمه گذار قرار می دهد. در این صورت بیمه گر زمانی به تعهدات خود عمل می کند که پرداخت حق بیمه در سررسیدهای تعیین شده انجام گیرد.

۳-   پرداخت حق بیمه عمر به صورت نامنظم

در صورتی که بیمه گذار توان پرداخت حق بیمه به صورت اقساطی در زمان های مشخص شده را نداشته باشد،  می تواند با توافق بیمه گر و دریافت رضایت کتبی از وی، حق بیمه را با مقادیر مختلف در زمان های نامشخص پرداخت کند.

۴-   پرداخت حق بیمه اولیه

بیمه گذرا می تواند در ابتدای هر سال، مبلغی را به عنوان حق بیمه پرداخت نماید. این روش به صورت سالانه بوده و این مبلغ بعد از کسر کسورات، در سپرده بیمه گذار ذخیره می شود.

نحوه پرداخت حق بیمه عمر

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 − دو =