این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

نحوه فروش بیمه عمر به مشتریان

یکی از انواع بیمه که امروزه بیشتر به آن توجه می شود، بیمه عمر است. این نوع بیمه، به نحوی سرمایه گذاری است که فروش آن، یکی از بهترین موفقیت های هر فروشنده است که برای رسیدن به موفقیت، دو نکته اهمیت زیادی دارد:

۱-   شما به عنوان فروشنده باید در مورد بیمه عمر، به صورت تخصصی اطلاعات داشته باشید.

۲-   سعی کنید که در این مورد تجربه کسب نموده و همچنین از تجارب افراد موفق در فروش بیمه عمر کمک بگیرید.

این دو مورد باعث می شود که اعتماد به نفس شما به عنوان فروشنده بالا رفته و بهتر بتوانید به امر فروش بپردازید. اما لازم است بدانید که مهمترین ویژگی یک فروشنده موفق این است که بتواند دلایل متقاعد کننده و کاملا منطقی برای مشتری بیان نماید تا مشتری برای خرید بیمه عمر، ترغیب شود. لذا برای این منظور، چند راه را به شما پیشنهاد می کنیم:

۱-   کمک گرفتن از نیروهای انگیزشی دو گانه

در این روش، شما از یک طرف باید به مشتری بگویید که با نخریدن این بیمه عمر دچار چه مشکلاتی خواهد شد و چه ضررهایی را متحمل می گردد و از طرف دیگر، فوایدی را که با خریدن این بیمه عمر نصیبش می شود، به او متذکر شود. شما با این کار،  از هر دو نیروی انگیزشی کمک گرفته اید و شانس خرید بیمه عمر از جانب مشتری زیاد خواهد شد.

۲-   کشف نیازهای مشتری

مشتری همیشه به دنبال این است که آن چه را که ندارد به دست بیاورد. لذا شما باید نیازهای مشتری را کشف نموده و براساس اولویت مشتری، بر روی این نیازها مانور دهد. این روش، هدف قرار دادن احساسات مشتری است.

۳-   کمک گرفتن از الگوی دیکنز

یکی از موثرترین رروش هایی که فروشندگان برای فروش بیمه می توانند از آن استفاده نمایند، روش دیکنز است که دارای ۴ بخش است:

–       باید کشف کنید که مشتری چه آرزوها و نیازهایی داشته است که برآورده نشده است.

–       احساسات مشتری را تحریک کنید. سعی کنید که فکر مشتری را برای کمبود این بیمه عمر به خود مشغول نمایید.

–       باید مشتری را مجاب کنید که با خرید این بیمه عمر، به نیازهایشان خواهند رسید. به این معنا که تا زمانی که مشتری متقاعد نشده باشد، شما نمی توانید او را به مرحله خرید نزدیک نمایید. لذا اطلاعات کافی در اختیار مشتری قرار دهید.

–       پس از آن که ذهن مشتری آماده شد، باید راه حل را برای مشتری ارائه کنید. در این زمان باید پیشنهادات خود را به بهترین شکل ممکن بیان نمایید.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

نحوه فروش بیمه عمر به مشتریان

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 8 =