این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

نحوه ارائه استاندارد یک بیمه نامه - قسمت اول

شاید بتوان مهمترین دلیل اهمیت ارائه بیمه نامه استاندارد را، قانع نمودن مشتری برای اعتماد به بیمه نامه و افزایش سرعت فروش دانست. با این کار شما برای هر نوع فروش بیمه نامه به هر مشتری، از یک فرمت خاص پیروی می کند که قالب آن برای همه انواع بیمه نامه ها یکسان است و فقط اطلاعات بیمه نامه متناسب با نوع بیمه تنظیم می گردد. لذا در این مقاله، به بررسی نحوه ارائه این نوع از بیمه نامه های استاندارد می پردازیم.

مراحل ارائه بیمه نامه استاندارد

در زمانی فروش بیمه و ارائه بیمه نامه استاندارد، باید ۶ مرحله را پشت سر بگذارید تا ارائه بیمه نامه به بهترین شکل ممکن صورت گرفته و موفق به فروش شوید. این ۶ مرحله عبارتند از:

مقدمه:

در ابتدای جلسه حضوری با مشتری، باید مقدمه چینی نموده و یک گپ دوستانه با مشتری داشته باشید. برای این منظور، موارد زیر را در نظر بگیرید:

۱-   ابتدا خودتان و شرکت بیمه را با اعتماد به نفس بالا و غرور حرفه ای، به خوبی برای مشتری معرفی نمایید و برای او به اختصار ولی کامل توضیح دهید که دلیل این ملاقات چیست.

۲-   در جلسه ملاقات حضوری، همان شخصی که مسئول تصمیم گیری نهایی است را بشناسید.

۳-   در بیان صحبت ها و پیشهادات خود، با زبانی ساده سخن بگویید تا مشتری با هر سطح سواد، متوجه مطالب شما گردد.

۴-   بدون حاشیه رفتن و به طور مستقیم از مشتری اجازه بگیرید تا بیمه نامه خود را به او ارائه کنید.

۵-   توجه داشته باشید که در این جلسه شما باید مشتری را متقاعد نمایید تا بیمه نامه شما را خریداری نماید لذا برای این منظور باید به دقت به نظرات و سوالات مشتری گوش داده و به آن ها پاسخ دقیق بدهید.

توضیح دادن:

شما باید تمام جوانب بیمه را برای مشتری توضیح دهید برای این منظور به نکات زیر توجه داشته باشید:

۱-   با توجه به این که مشتری به مدت زمان جلسه خیلی توجه می کند لذا در همان ابتدا توضیح دهید که قصد شما از این جلسه چیست، چه کاری قرار است انجام دهید و در پایان جلسه قرار است به چه نتایجی برسید. با این کار مشتری بیشتر برای گوش دادن به صحبت های شما علاقمند شده و از طرفی وقتی برنامه ریزی شما را ببیند متوجه دقت و نظم شما در کار خواهد شد لذا از نظر وی بیشتر محترم می شوید.

۲-   در زمان ارائه توضیحات پیرامون بیمه نامه و پیشنهادات خود، از مشتری بخواهید که تا تمام نشدن توضیحات شما، هیچ سوالی نپرسد و فقط شنوده باشد زیرا ممکن است جواب سوالاتش را در میان صحبت های شما بیابد.

نمایش ماهرانه بیمه:

شما باید یک نمایش صادقانه اجرا کنید تا بتوانید در معرفی بیمه نامه خود بسیار تاثیرگذار باشد. لذا:

۱-   سعی کنید که بر روی صحبت های اصلی خود تمرکز داشته و مواظب باشید که موضوعات فرعی، شما را از موارد اصلی دور نکنند.

۲-   در ابتدا خودتان باید برای بیمه نامه و پیشنهادات آن ذوق و اشتیاق نشان دهید تا همین حس در مشتری هم القا گردد.

۳-   همان گونه که قبلا گفته ایم، هدف از ارائه بیمه نامه، علاوه بر آگاهی مشتری، افزایش ارزش بیمه است لذا از این فرصت به بهترین نحو استفاده نمایید تا اعتبار بیمه و شرکت افزایش یابد.

۴-   یکی از مهمترین ویژگی های یک کارشناس بیمه موفق، نمایش ماهرانه بیمه پیشنهادی است که همین ویژگی، او را از سایر فروشندگان متمایز می کند.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

نحوه ارائه استاندارد یک بیمه نامه - قسمت اول

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 7 =