این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

نحوه ارائه استاندارد یک بیمه نامه - قسمت دوم

در قسمت قبل بیان کردیم که یکی از مهمترین عواملی که باعث افزایش ارزش بیمه های پیشنهادی شما می گردد، استفاده از شیوه استاندارد برای ارائه بیمه نامه است. با توجه به اهمیت این موضوع، در این مقاله به بیان سایر مراحل ارائه استاندارد یک بیمه نامه می پردازیم.

استفاده از ابزارهای بصری:

منظور از ابزارهای بصری، کاتالوگ، بروشور، آمار نمودار و… است. در این زمینه شما باید نکاتی را مد نظر داشته باشید:

۱-   این مدارک نشان می دهد که شما چه خدماتی را ارائه می کنید در واقع آماری از شرکت بیمه شما را نشان می دهد لذا باید نه تنها کامل باشد، بلکه برای مشتری قابل درک و جذاب باشد. پس باید طراحی خوبی داشته باشد که مشتری را به سمت خود جذب کند و همچنین به زبان ساده نگارش شده باشد.

۲-   در این ادوات بصری شما باید تا جایی که امکان دارد، بر روی فواید و ویژگی های بیمه نامه از جوانب مختلف مانور دهید تا ذهنیت مشتری نسبت به شما مثبت شود.

۳-   همچنین ابزارهای بصری، گامی در افزایش سرعت فروش بیمه خواهند بود زیرا شما کلیه اطلاعات لازم در مورد بیمه نامه خود را در قالب چندین صفحه، به اختصار و در عین حال کامل، در اختیار مشتری قرا داده اید لذا مشتری سریع تر می تواند شرایط را بررسی نموده و تصمیم گیری کند.

۴-   توجه داشته باشید که شما می توانید بر روی تنظیم ادوات بصری، مانور زیادی بدهید لذا بهتر می توانید ارزش بیمه را بالا ببرید.

درخواست سفارش:

در این مرحله شما باید به مشتری درخواست سفارش بیمه نامه را بدهید تا وارد مرحله عقد قرارداد شوید به عبارت دیگر این مرحله، پلی برای رسیدن به عقد قرارداد است. پس حساسیت بالایی دارد. به همین منظور چند نکته را به شما متذکر می شویم:

۱-   قبل از اینکه درخواست سفارش را بیان کنید، اطمینان داشته باشید که هر آن چه که مشتری لازم است برای تصمیم گیری عاقلانه بداند، در اختیار او قرار داده اید.

۲-   درخواست سفارش را کاملا واضح  و شفاف بیان کنید.

۳-   سعی کنید که اعتماد به نفس بالایی داشته و در بیان این درخواست، اشتیاق زیادی نشان دهید.

۴-   مطمئن باشید که به اندازه کافی بر روی بیمه خود ارزش گذاری انجام داده اید تا مشتری قدر این شرایط را بهتر درک کند.

تنظیم قرارداد:

مرحله نهایی فروش بیمه، تنظیم قرارداد بیمه نامه است. برای این منظور توجه داشته باشید گران بودن چیزی نشان دهنده کیفیت آن نیست بلکه مشتری به دنبال چیزهای با ارزش است لذا باید ارزش بیمه را به اندازه کافی بالا برده باشید تا بتوانید به این مرحله برسید.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

نحوه ارائه استاندارد یک بیمه نامه - قسمت دوم

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 4 =