این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

نام مشتری خود را به خاطر بسپارید

یکی از مهمترین معضلاتی که معمولا فروشنده های بیمه با آن روبرو هستند این است که در اولین جلسه آشنایی، سریعا نام مشتری را فراموش می کنند. از طرفی نتایج مطالعات علمی نشان داده است که در ارتباطات خود، بهتر است که در صحبت با طرف مقابل، نام او را به موقع تکرار کنید زیرا شنیدن نام برای طرف مقابل بسیار خوشایند بوده و سبب می شود که روابط صمیم تر پیش برود. با توجه به این توضیح، شما به عنوان فروشنده بیمه، باید سعی کنید که نامه مشتری را در اولین جلسه ملاقات به خاطر بسپارید و در مواقع مناسب، نام او را تکرار کنید. حال برای تقویت این یادآوری، سه روش اصلی وجود دارد که در ادامه بیان خواهیم نمود:

۱-   نام مشتری را تکرار کنید.

در شروع اولین جلسه ملاقات با مشتری، نام او را دو بار در دو جمله پشت سرهم تکرار کنید تا هم ملکه ذهنتان شود و هم اگر فامیل او را اشتباه متوجه شده اید، مشتری فامیلش را درست برای شما ادا کند. البته توجه داشته باشید که تکرار فامیل مشتری، نباید حس ساختگی بودن این تکرار را به مشتری القا کند. برای مثال بهتر است بگویید که:” آقای محمدی از آشنایی با شما بسیار خرسندم و خوشحالم که در خدمت شما هستم. هم اکنون آقای محمدی اگر اجازه بفرمایید به سراغ بحث اصلی برویم”.

۲-   از حافظه تصویری خود کمک بگیرید.

تحقیقات نشان داده است که حافظه تصویری انسان، قوی تر از حافظه شنیداری اوست به این معنا که اگر آزمایشی صوت گیرد و یک فرد را در محیط بسته قرار دهند؛ حال اگر یک موسیقی که برای او تازگی دارد در این محیط پخش شود و همزمان با آن تصاویری به نمایش درآید، پس از اتمام آزمایش اگر از آن فرد درمورد متن آهنگ بپرسیم، زیاد چیزی را بخاطر نخواهد آورد ولی قطعا خواهد گفت که تصاویر دقیقا در ذهنش مانده اند و اگر همان تصاویر دوباره پخش شوند، می تواند به یادآوری آن موسیقی کمک کند. لذا از این آزمایش نتیجه می گیریم که شما به عنوان فروشنده می توانید نام مشتری را به یک شی شبیه سازی کنید و تصویر شی را در ذهن خود ثبت کنید. حال بهتر می توانید نام مشتری را به خاطر بیاورید.

۳-   یک رابطه بین رفتار یا کار مشتری با نام او بیابید.

اگر دو راه قبلی به شما کمک نکرد، بهتر است که رابطه ای میان رفتار، شخصیت و یا کار مشتری با نام او یافته و از این طریق، فامیل او را به خاطر بسپارید. برای مثال اگر مشتری شما دارای شرکت کشاورزی است و فامیل او زارعی است، به خاطر داشته باشید که فامیل او با حرفه اش تطابق دارد.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

در جلسه فروش بیمه، نام مشتری خود را به خاطر بسپارید

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 12 =