این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

مهمترین مزیت های بیمه عمر

با توجه به این که بیمه عمر یک نوع سرمایه گذاری به حساب می آید و شما می توانید بدون نگرانی از بابت از دست دادن سرمایه خود، دارایی خود را به این بیمه نامه بسپارید، ولی هنوز فرهنگ سازی کافی برای استقبال مردم از این بیمه نامه وجود ندارد و اکثر مردم در زمان سرمایه گذاری، به سراغ بانک ها، خرید اوراق و.. می روند. این معضل به دلیل عدم آشنایی کافی مردم با این بیمه نامه است. انواع مختلف بیمه عمر وجود دارد که شما متناسب با سرمایه خود و هدف انتخاب بیمه عمر، می توانید از انواع آن را انتخاب نمایید. یکی از مهمترین معیارهای هر فرد برای انتخاب یک کالای خاص، بررسی مزیت ها و ویژگی های آن کالاست و زمانی که بداند در میان برند های مختلف، یک برند به نحو بهتری کالا را ارائه می کند، به سراغ آن شرکت می رود. در مورد بیمه عمر نیز همین گونه است. اگر مردم از مزیت های بیمه عمر اطلاع داشته باشند، بهتر در زمان انتخاب آن تصمیم گیری می کنند. لذا در این مقاله ما چند مورد از مزیت های بیمه عمر را بیان خواهیم نمود:

۱-   در بیمه عمر، شما دارایی خود را سرمایه گذاری می کنید لذا در پایان این سرمایه گذاری، سرمایه اول شما بسیار افزایش خواهد یافت که البته بسته به میزان سرمایه اولیه و نوع بیمه عمر انتخابی، افزایش سرمایه نیز متفاوت خواهد بود.

۲-   یکی از مهمترین خدمات بیمه عمر، حمایت از بیماری های خاص و صعب العلاج است که با توجه به هزینه سنگین درمان این بیماری ها، بیمه عمر با حمایت مالی، نگرانی بیمه شونده بیمار را رفع خواهد کرد.

۳-   لازم است بدانید که این بیمه نامه برای گرفتن وام نیز کمک می کند. در صورتی که شما از بیمه عمر استفاده می کنید، می توانید بدون نیاز به ضامن در مدت دوسال، وام خود را دریافت کرده و مدت زمان بازپرداخت وام را خودتان تعیین نمایید که حداقل این زمان، هر ۳ماه یکبار است.

۴-   بیمه عمر این امکان را فراهم نموده است که هم بتوانید پس از زمان تعیین شده در قرارداد، سرمایه خود را دریافت کنید و هم این که از بیمه گر تقاضای دریافت مستمری ماهانه نمایید.

۵-   در صورتی که در زمان استفاده از بیمه عمر، بخواهید حق بیمه را تغییر دهید، این امکان برای شما فراهم است.

۶-   برخلاف بانک که برای سرمایه گذاری، یک حداقل پایه را تعیین می کند، در بیمه عمر شما هر مقدار که بخواهید می توانید سرمایه گذاری نموده و از این نظر محدودیتی ندارید.

۷-   اگر شما در طول قرارداد بیمه عمر، از سود سرمایه خود استفاده نکنید، نه تنها به سرمایه بلکه به سود شما نیز، سود تعلق خواهد گرفت.

۸-   فرد بیمه شونده خود می تواند زمان پرداخت حق بیمه را تعیین نماید.

حتما بخوانید :

مهمترین مزیت های بیمه عمر

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 7 =