این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

مهمترین عامل موفقیت در بازاریابی بیمه چیست

شما به عنوان یک کارشناس بیمه عمر، باید از زمان ارتباط با مشتری، تمام توانایی ها و مهارت های خود را به میدان بیاورید تا موفق به فروش بیمه به مشتری گردید. در این میان عوامل مختلفی در موفقیت شما دخیل هستند ولی به جرات می توان گفت که مهمترین عامل موفقیت در فروش و بازاریابی بیمه، ارزش گذاری بر روی بیمه نامه های پیشنهادی است.

در کشور، شرکت ها و نمایندگی های مختلفی از بیمه وجود دارد که همین امر سبب می شود مشتری در زمان خرید بیمه، در انتخاب از میان این شرکت ها، مردد بماند و لذا بیشتری به سمت شرکتی کشیده می شود، که ارزش بیمه نامه های آن  بالا باشد. در زمان فروش بیمه، شما باید بدانید که چه چیزهایی از نظر مشتری ارزش به حسب می آیند تا بتوانید بیمه نامه های خود را ارزش دار کنید.

دلایل اهمیت ارزش گذاری بر روی بیمه نامه ها

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که ایجاد ارزش بر روی انواع بیمه های پیشنهادی، چه اهمیتی داشته و چه تاثیری در روند فروش خواهد گذاشت. در ادامه به بیان برخی از مهمترین دلایل این موضوع می پردازیم:

۱-   هر چه ارزش بیمه نامه های شما بالاتر برود، شانس خرید آن ها توسط مشتری بیشتر می شود زیرا مشتری در زمان خرید، به این موضوع بسیار توجه می کند.

۲-   در جلسه حضوری با مشتری، به خوبی متوجه خواهید شد که چه مواردی از نظر مشتری، ارزش محسوب می شوند و چقدر به این موارد اهمیت می دهد. لذا شما باید این ارزش ها را در بیمه نامه های خود لحاظ کنید.

۳-   در زمان فروش بیمه، مشتری انتقادات و حتی ایراداتی را به بیمه نامه پیشنهادی وارد می کند. حال هر چه ارزش بیمه نامه بیشتر باشد، شما راحت تر می توانید بر این ایرادات غلبه کنید.

۴-   بیمه نامه های دارای ارزش بالا، حس تردید را از مشتری دور می کنند به عبارت دیگر منجر می شود که مشتری بهتر بتواند به شرکت شما اعتماد نموده و راحت تر و سریع تر در مورد خرید تصمیم گیری نماید.

نکته:

یک مطلب بسیار مهم در ارزش گذاری برای بیمه نامه ها، بحث قیمت آن ها است. لازم است بدانید که قیمت بیمه نامه و ارزش آن، لازم و ملزوم یکدیگر هستند به این معنا که اگر شما پس از مدتی، قیمت بیمه نامه های خود را پایین بیاورید، باعث می شوید که ارزش این بیمه نامه ها از نظر مشتری افت کند لذا مشتری برای خرید آن ها رغبت کمتری را نشان می دهد.

حتما بخوانید :

منبع : گروه آموزشی بیمه مارکتینگ

مهمترین عامل موفقیت در بازاریابی بیمه چیست

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + 2 =