این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

منظور از معامله پایاپا در بیمه چیست

در زمان فروش بیمه، کارشناس بیمه باید تمام توانایی ها و مهارت های خود را به کار گیرد تا بتواند ارزش بیمه را بالا برده و موفق به فروش بیمه به مشتری گردد. برای این منظور، کارشناس بیمه باید با روش های افزایش ارزش بیمه آشنا بوده و آن ها را متناسب با نوع بیمه مورد استفاده قرار دهد.  اما در این میان یک روش دیگری نیز وجود دارد که به دلیل عرف نبودن در میان شرکت های بیمه، تصمیم گرفتیم در مقاله ای دیگر به بررسی آن بپردازیم که این مورد، معامله پایاپا در بیمه است.

در مورد معامله پایاپا در بیمه 

زمانی که مشتری بیمه شما را خریداری می کند، در قبال تعهدات بیمه، خریدار باید مبلغی را به عنوان حق بیمه پرداخت نماید. حال شرکت بیمه گر در میان شرایط بیمه، این مورد را لحاظ کرده است که مشتری می تواند به جای بخشی یا همه مبلغ حق بیمه، کالا یا خدمات خود را به شرکت بیمه گر ارائه کند که برای این منظور باید شرایط مطلوبی وجود داشته باشد تا شرکت بیمه گر این حالت پرداخت حق بیمه را قبول کند.

توجیه روش معامله پایاپا در بیمه

همان گونه که بیان کردیم، این روش افزایش ارزش بیمه، هنوز در میان بسیاری از شرکت های بیمه، باب نشده است زیرا از نظر اکثر آن ها، این روش زیاد مناسب نیست. به همین دلیل ما سه دلیل برای شما بیان می کنیم، که این روش توجیه شده و در صورت تمایل، از آن استفاده کنید:

۱-   شما فروشنده بیمه هستید و مشتری نیز فروشنده کالای خود است. هر دوی شما تمایل دارید کالای خود را بفروشید. لذا اگر پیشنهاد معامله پایاپا را به مشتری بدهید، شانس قبول کردن پیشنهاد از جانب مشتری و خریدن بیمه زیاد خواهد شد.

۲-   وقتی مشتری به جای حق بیمه، کالای خود را به شما می دهد، هم توانسته است کالای خود را بفروشد  و از طریق آن منفعت بزرگی را به دست آورده است و هم این که با این کار، هزینه حق بیمه زیاد به چشم او نمی آید.

۳-   اگر به مشتری پیشنهاد معامله پایاپا را بدهید متوجه خواهد شد که شما تنها به فکر فروش بیمه های خود نستید بلکه سودر بردن مشتری بیشتر برای شما اهمیت دارد به همین دلیل این اتفاق، به شدت دیدگاه او را نسبت به شرکت بیمه شما تغییر داده و سبب می شود که اعتماد بیشتری به شما پیدا کند.

حتما بخوانید :

منبع : گروه آموزشی بیمه مارکتینگ

منظور از معامله پایاپا در بیمه چیست

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + یازده =