این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

منشی ها مهمترین مانع فروش بیمه در تماس تلفنی

زمانی که شما می خواهید با مشتری خود حضورا ملاقات داشته باشید، در اکثر شرایط در زمان تماس، با یک مانع بزرگ به نام منشی ها برخورد می کنید. منشی ها سد بزرگی هستند که راه رسیدن شما به تصمیم گیرنده اصلی و در واقع مشتری را سد نموده و باعث می شوند که تماس تلفنی و نهایتا ملاقات با مشتری، عقب بیافتد. لذا در این مقاله، راهکارهایی را ارائه می کنیم که به شما کمک می کند این موانع بزرگ را رد نموده و به مشتری دسترسی پیدا کنید:

۱-   اوایل صبح تماس بگیرید.

به این مسئله توجه داشته باشید که در اکثر مواقع، مشتری شما خیلی زودتر از منشی خود وارد شرکت شده  و مشغول به کار می شود و معمولا منشیان از ساعت ۹ به بعد به سراغ میز کاری خود می روند. لذا توصیه می کنیم که در اوایل صبح و قبل از زمان ذکر شده، تماس بگیرید تا خود مشتری مد نظرتان که تصمیم گیرنده اصلی است، تماس شما را پاسخ دهد.

۲-   پس از رد تماس، زمان دقیقی را پیشنهاد دهید.

اگر در تماس خود با پاسخ منشی مواجه شدیدی و به شما گفت که فرد تصمیم گیرنده هم اکنون قادر به پاسخ شما نیست، شما پیغامی را برای مشتری بگذارید و از منشی بخواهید که در صورتی که در این زمان وقت ایشان آزاد است، زمان را قطعی کنیم تا مجددا تماس بگیرم. در این صورت شما به نوعی، یک نوبت تلفنی گرفته اید که منشی آن را ثبت نموده و به تصمیم گیرنده اطلاع می دهد تا در ساعت ذکر شده، منتظر تماس شما باشد.

۳-   نام یک شخص را برای دسترسی به فرد تصمیم گیرنده ذکر کنید.

فرض کنید شما با یک شرکت تماس گرفته اید که می خواهید با مدیر عامل آن صحبت نمایید ولی متاسفانه نام او را نمی دانید. از طرفی می دانید که اگر با تماس با شرکت با پاسخ منشی مواجه شوید، احتمال خیلی کمی دارد که در صورت پرسیدن نام مدیر عامل، مشخصات و نام او را به شما بگوید. لذا ترفندی که می زنید این است که نام یک شخص را ببرید برای مثال بگویید که:” می خواهم با آقای علی مرادی مدیر عامل شرکت صحبت کنم”. منشی بلافاصله می گوید :”ما همچین شخصی را نداریم حتما منظور شما آقای سعیدی است”. به همین راحتی نام شخص را کشف کرده اید!!

۴-   با منشی برخورد مناسب داشته باشید.

یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد که می گوید:” زبان خوش، مار را از لانه بییرون می آورد”. حال منشی که بدتر از مار نیست!!! شما با لحن خوشایند و برخوردی مناسب می توانید منشی را راضی کنید که یا تماستان را به فرد تصمیم گیرنده وصل کند و یا این که وقت تماس دیگری را برای شما تنظیم نماید.

۵-   از نام شرکت رقیب استفاده نمایید.

برای مثال شما با شرکت مشتری تماس گرفته و منشی پاسخ می دهید. نام خودتان را همراه با نام شرکت بیان می کنید و از منشی می خواهید که تماستان را به مدیر وصل کند. منشی پاسخ می دهد که مدیر امروز وقت ندارد. حال برای این که منشی را ترغیب نمایید حتما برای شما وقت دیگری تنظیم نمایند، می توانید بگویید:” معذرت می خواهم بنده خواستم در مورد شرکت بیمه X مطلبی را خدمت جناب مدیر عرض  کنم. لطفا شماره بنده را یادداشت نموده و با بنده تماس بگیرید”. این روش قطعا جواب می دهد!!!

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

منشی ها مهمترین مانع فروش بیمه در تماس تلفنی

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 12 =