این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

معافیت مالیاتی بیمه عمر

یکی از مهمترین مزیت هایی که برای بیمه عمر در نظر گرفته شده است، معافیت بیمه عمر از پرداخت مالیات است. در جلسه برگزار شده در مجلس مبنی بر رسیدگی به لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم، با بند ۳۶ این لایحه موافقت گردیده است. براساس این بند، تصویب شده است که عبارت انواع بیمه های عمر و زندگی، جایگزین بیمه عمر گردد و مواد ۱۳۶ و ۱۳۷ در این لایحه لحاظ شده است. اصلاحات صورت گرفته در این دو ماده به شرح زیر است:

در ماده ۱۳۶ تصویب شده است که هر گونه مالیات از انواع بیمه های عمر و زندگی برداشته شده و در واقع برای تمامی بیمه های عمر، مبلغی که از طررف شرکت بیمه گر به عنوان سود سرمایه به فرد بیمه گذار تعلق می گیرد، از مالیات معاف شود.

و در ماده ۱۳۷ این لایحه بیان شده است که هزینه‌های درمانی پرداختی هر مؤدی بابت معالجه خود و یا همسر، اولاد، پدر، مادر، برادر و خواهر تحت تکفل در یک سال مالیاتی به شرط این که اگر دریافت کننده مؤسسه درمانی یا پزشک مقیم ایران باشد دریافت وجه را گواهی نماید و چنانچه به تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به علت فقدان امکانات لازم، معالجه در خارج از ایران صورت گرفته است، پرداخت هزینه مزبور به گواهی مقامات رسمی دولت جمهوری اسلامی ایران در کشور محل معالجه یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسیده باشد. همچنین حق بیمه پرداختی هر شخص حقیقی به مؤسسات بیمه ایرانی بابت انواع بیمه‌های عمر و زندگی و بیمه های درمانی از درآمد مشمول مالیات مؤدی کسر می‌گردد.

حتما بخوانید :

معافیت مالیاتی بیمه عمر

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + نه =