این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

مهمترین مشکلات فروش بیمه به شرکت های بزرگ

یکی از مهمترین هدف های همه نمایندگی های بیمه این است که بتوانند بیمه نامه های خود را به شرکت های بزرگ بفروشند زیرا فروش یک بیمه نامه به شرکتی بزرگ، معادل فروش چند بیمه نامه به شرکت های کوچک و یا مشتریانی است که به صورت شخصی اقدام می کنند. اما متاسفانه در فروش بیمه به این شرکت های بزرگ، چندین مانع وجود دارد که باعث می شود فروش بیمه به آن ها سخت شود به گونه ای که حتی برخی از نمایندگان بیمه، از قید این شرکت ها، می گذرند. اگر بخواهیم به مهمترین این موانع اشاره کنیم، می توان موارد زیر را بیان نمود:

۱-   پر مشغله بودن شرکت های بزرگ

در شرکت های بزرگ، حجم کار بسیار بالا است و همه افرادی که در این شرکت ها فعالیت می کنند، حتی یک دقیقه از وقت خود را هدر نمی دهند زیرا به حدی مشغله کاری دارند که یک روز کوتاهی کنند، ضرر بزرگی به شرکت وارد می شود. همچنین با توجه به این که فناوری پیشرفت کرده است، در کنار مزیت های آن، ضررهایی نیز دارد برای مثال، این شرکت ها، هر روز حجم زیادی ایمیل دریافت می کنند که حداقل دو ساعت از روز را باید برای پاسخگویی به این ایمیل ها قرار دهند لذا در این حجم کاری، این شرکت ها فرصتی برای مقایسه شرکت های بیمه و ارائه وقت ملاقات با نمایندگی های بیمه ندارند و در نتیجه این مسئله، کار شما را به عنوان نماینده بیمه بسیار سخت می کند.

۲-   تمایل به به دست آوردن سود در مدت زمان کوتاه

شرکت های بزرگ همیشه به دنبال این هستند که بتوانند در کمترین زمان ممکن، به بیشترین سود ممکن دست پیدا کنند. برای مثال در میان قراردادهای بیمه، این شرکت ها بیشتر از قراردادهای یکساله استقبال می کنند تا قراردادهای طولانی مدت. در نتیجه شما به عنوان بازاریاب، باید برای فروش بیمه به این شرکت های بزرگ، به سراغ بیمه نامه های کوتاه مدت بروید.

۳-   بدگمانی شرکت های بزرگ در مورد نمایندگی های بیمه

با توجه به این که در دنیای امروز، نمایندگی های مختلف بیمه وجود دارد و در نتیجه روزانه، آگهی های تبلیغاتی زیادی از طرف نمایندگی های مختلف بیمه به دست شرکت های بزرگ می رسد، این شرکت ها همیشه به این فکر می کنند که نمایندگی های بیمه به دنبال سود و منفعت خود هستند و می خواهند به هر نحوی که شده، بیمه نامه های خود را به آن ها بفروشند به همین دلیل همیشه با دید منفی به نمایندگان بیمه نگاه می کنند و لذا گرفتن وقت ملاقات از آن ها برای فروش بیمه نامه، بسیار دشوار است زیرا ابتدا باید اعتماد آن شرکت را به خود جلب نمود.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

مهمترین مشکلات فروش بیمه به شرکت های بزرگ

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × دو =