این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

مشتری های ایده آل خود را چگونه بیابید

بیمه حرفه ای است که شانس موفقیت آن بستگی به مردم دارد یعنی اگر حتی شما بهترین کارشناسان بیمه و کارگزاران را گرد هم جمع بیاورید تا شرکت بیمه خود را راه اندازی نمایید ولی راه جذب مشتری را ندانید، شک نکنید که شکست خواهید خورد. به همین منظور در این مقاله به بررسی مهمترین فاکتورهای ایده آل جذب مشتری می پردازیم که این فاکتورها توسط فروشندگان موفق بیمه مطرح شده اند و توجه به آن ها، مسیر دقیق جذب مشتری را برای شما روشن می کند:

۱-     ویژگی های مشتریان ایده آل خود را ثبت کنید.

شما باید در ابتدا بدانید که مشتریان شما چه کسانی هستند و ایده آل شما برای این منظور چیست. لذا باید یک لیست از ویژگی های مورد نظر در مورد مشتریان شامل موقعیت شغلی، نیازها، کمبودها، میزان تحصیلات و… تهیه کنید تا بهتر بدانید مشتری شما در چه سطحی است و چگونه می توانید برای فروش بیمه با او وارد مذاکره شوید.

۲-    قانون ۸۰ به ۲۰ را فراموش نکنید.

از میان افرادی که به عنوان مشتری به شما مراجعه می کنند، همه آن ها خریدار بیمه شما نیستند. لذا شما باید به آن ۲۰ درصدی از مشتریان که از ۸۰ درصد بیمه های شما خریداری می کنند توجه بیشتری داشته باشید زیرا تقریبا مشتری همیشگی شما هستند. شما باید بدانید که وجه مشترک همه این مشتریان از نظر نیازهایشان چیست تا از این طریق بتوانید مشتریان بیشتری را برای خوب جذب کنید.

۳- مشتریان آینده خود را پیش بینی کنید.

با توجه به این که همیشه بازار کار در حال تغییرات است لذا با توجه به آخرین تغییرات و تحولات در انواع بیمه، شما باید پیش بینی کنید که همزمان با این تغییرات چه مشتریان جدید به سراغ شما خواهند آمد و بازار خرید و فروش بیمه به چه سمتی تغییر حرکت خواهد داد. زیرا برخی تغییرات ممکن است که شما را وادار کند رویه کاری خود را عوض کنید لذا آگاهی از شرایط فعلی، بر تغییرات لازم در روند کار بسیار موثر است.

۴-  رقبای خود را شناسایی کنید.

همانند تمام حرفه های دنیا، بیمه نیز یکی از حرفه هایی است که افراد مختلف در آن مشغول به کار بوده و با یکدیگر رقیب هستند. شناخت رقیبان، نحوه عملکرد آن ها و حتی آگاهی از تکنیک های رقیبان باعث می شود که نه تنها شما موقعیت خود را در بیمه در میان رقبا بدانید بلکه بتوانید از فعالیت های آن ها کمک گرفته و شرایط بازاریابی و فروش بیمه را برای خود بهبود دهید.

حتما بخوانید :

منبع : گروه آموزشی بیمه مارکتینگ

مشتری های ایده آل خود را چگونه بیابید

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 2 =