این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

مزایای مالیاتی بیمه عمر و سرمایه گذاری

مزایای مالیاتی بیمه عمر و سرمایه گذاری – در هر زمینه سرمایه گذاری، مالیاتی از طرف دولت برای صاحبان سرمایه در نظر گرفته می شود و این قانون در مورد بیمه عمر نیز صدق می کند. اما جالب است بدانید که سرمایه گذاری در بیمه عمر منافع زیادی را برای بیمه گذاران خواهد داشت که در ادامه مقاله به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

۱-   سرمایه های بیمه عمر از پرداخت مالیات معاف هستند.

تفاوتی نمی کند که شما به عنوان بیمه شونده سرمایه بیمه عمر را به صورت یکجا از شرکت بیمه گر دریافت می کنید و یا این که تمایل به وصول مستمری دارید. در هر صورت براساس قانون مالیات های مستقیم، مالیاتی به این سرمایه تعلق نخواهد گرفت چرا که بیمه عمر همانند هبه و صلح بوده و بلاعوض خواهد بود.

۲-   مالیات بر ارث به سرمایه بیمه عمر و سرمایه گذاری در این روش تعلق نمی گیرد.

همانگونه که می دانید در زمان فوت هر شخص، تمامی ماترک متوفی شامل اموال منقول و غیر منقول، اموال در هر قسمت از دنیا و… شامل مالیات بر ارث خواهد شد اما بر طبق ماده ۲۴ قانون مالیات های مستقیم، بیمه عمر در گروه ماترک متوفی به حساب نیامده و در نتیجه مشمول مالیات نخواهد شد این مزیت بیمه عمر، چندین اثر خواهد داشت:

–       بیمه شونده می تواند به راحتی فرد یا افرادی غیر از وراث را به عنوان ذینفع معرفی نماید تا در صورت فوت، تمامی سرمایه به وی تعلق گیرد.

–       نحوه تقسیم سرمایه بیمه عمر بین افراد ذینفع و یا وراث، توسط بیمه شونده تعیین گردیده و نیازی به اجرای قوانین وراثت نخواهد بود.

–       در صورتی که بیمه شونده بدهکاری داشته باشد، سرمایه بیمه عمر وی قابل توقیف نخواهد بود. به این معنا که طلبکاران متوفی هیچ حقی نسبت به سرمایه بیمه عمر وی نداشته و افراد ذینفع به راحتی می توانند بعد از مرگ بیمه شونده، سرمایه را بدون هیچ مشکل و پرداخت مالیات، دریافت نمایند.

مزایای مالیاتی بیمه عمر و سرمایه گذاری

مزایای مالیاتی بیمه عمر و سرمایه گذاری

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + هفده =