این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

مزایای استفاده از بیمه عمر (قسمت اول)

مزایای استفاده از بیمه عمر – اگر یکی از دوستان به شما پیشنهاد کند که برای سرمایه گذاری، به سراغ بیمه عمر بروید حتما این سوال در ذهنتان پیش خواهد آمد که با خرید بیمه عمر، از چه مزیت هایی می توان برخوردار شد. این حق شما است که بدانید در چه زمینه ای سرمایه گذاری می کنید. برای افزایش آگاهی خود در این زمینه توصیه می کنیم ادامه مقاله را با دقت مطالعه کنید:

۱-   پرداخت هزینه های فوت

زمانی که سرپرست خانواده فوت می کند، هزینه های زندگی برای بازماندگان بیشتر خواهد شد چرا که وراث باید هزینه کفن و دفن، مراسم، هزینه بیمارستان در صورتی که قبل از فوت در آن بستری شده است و… را پرداخت نمایند. در این شرایط، وضعیت مالی خانواده بسیار سخت خواهد شد. حال اگر فرد متوفی، قبل از فوت خود بیمه عمر را خریداری نموده باشد، بیمه گر خود را موظف می داند تمام هزینه های فوت را پرداخت نماید.

۲-   حمایت از بیمه گذار در برابر حوادث ناگوار

گاها در زندگی همه ما شرایطی رخ می دهد که بسیار سخت بوده و تامین هزینه های زندگی در این شرایط، از عهده ما خارج است. فرض کنیم که فرد بیمه گذار دچار سرطان و یا نوعی بیماری صعب العلاج شده است. تامین هزینه های درمانی سخت است و در این زمان است که بیمه عمر، به کمک شما خواهد آمد. انسان همیشه باید به فکر روزهای سخت زندگی خود باشد و خرید بیمه عمر، برای پیش بینی چنین روزهایی است.

۳-   تامین مستمری برای بازماندگان بعد از فوت بیمه شونده

مزایای استفاده از بیمه عمر – یکی از مهمترین مزیت های بیمه عمر، حمایت از بازماندگان بیمه شونده بعد از فوت وی است. به خصوص اگر شما دارای فرزندان زیر ۱۸ سال هستید که هنوز به سن کسب و کار رسیده اند، بیمه عمر یک سرمایه مالی قوی برای ان ها خواهد بود که در این صورت بیمه گر خود را موظف می داند بعد از فوت بیمه شونده، مبلغی را به صورت مستمری ماهانه در اختیار بازماندگان قرار دهد.

۴-   تامین هزینه تحصیلات بازماندگان

یکی دیگر از مشکلاتی که فرزندان بعد از فوت شما با ان مواجه می شوند، تامین هزینه های تحصیل است که اگر تحت پوشش بیمه عمر هستید، از این بابت نگرانی نخواهید داشت. بیمه عمر به ویژه در دوران تحصیلات عالیه، از بازماندگان شما حمایت خواهد کرد.

۵-   تامین هزینه مستمری بازنشستگی

متاسفانه بعد از بازنشستگی، درآمد افراد کم شده و این در حالی است که به دلیل ابتلا به بیماری های متعدد، هزینه های درمانی زیاد می شود. در نتیجه حقوق بازنشستگان نمی تواند کفاف زندگی را بدهد. در چنین شرایطی بیمه عمر به صورت ماهانه، مستمری را به بیمه شونده پرداخت خواهد کرد.

مزایای استفاده از بیمه عمر (قسمت اول) !!! برای افزایش آگاهی خود در این زمینه توصیه می کنیم ادامه مقاله را با دقت مطالعه کنید

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 3 =