این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

مراحل گام به گام مذاکره در جریان فروش بیمه - قسمت دوم

یکی از مهمترین نکاتی که طرفین در هنگام مذاکره برای فروش بیمه باید توجه داشته باشند این است که مذاکره را به صورت منطقی پیش ببرند به این معنا که جریان طبیعی مذاکره حفظ شده  و پیشنهادات و گزینه ها به صورت عاقلانه بیان شوند. برای رسیدن به یک مذاکره موفقیت آمیز، باید مراحلی را پشت سر گذاشت که در ادامه مقابله قبل، در این مقاله ادامه مراحل را بیان خواهیم نمود:

۵-   در برقراری ارتباط با طرف مقابل، مهارت داشته باشید.

شما باید ارتباط دوستانه با مشتری داشته باشید. لحن خوبی استفاده کنید و زبان بدن و ارتباط چشمی را فراموش نکنید. در صحبت کردن توجه داشته باشید که به گونه ای رفتار نکنید که مشتری ناراحت شود بلکه باید بیان به گونه ای باشد که مشتری از ادامه بحث با شما، احساس خرسندی داشته باشد.

۶-   گوش دادن پویا را فراموش نکنید.

منظور از گوش دادن پویا این است که به خوبی به صحبت های طرف مقابل گوش دهید و سپس متناسب با ان چه که گفته می شود، مطلب مناسب را ارئه کنید. اگر شما از یکی از صحبت های مشتری ناراحت شوید و بررای توجیه ایراد و یا پیشنهادش مشغول صحبت گردید، ممکن است که دیگر توجهی به صحبت های طرف مقابل نداشته باشید و فقط صحبت کنید. این کار باعث می شود که مشتری پی به عصابنیت شما برده و حتی مطالبی را بیان کنید که مدنظر مشتری نیست. در گوش دادن پویا باید به همه نظرات مشتری- چه مخالف و چه موافق- گوش دهید و با تفسیر نظرات، به پیشبرد درست مذاکره کمک کنید.

۷-   در طی مذاکره، اعلام تنفس نمایید.

اگر دیدی که مذاکره تنش زاد و خسته کننده شده است به گونه ای که گره خورده و به خوبی پیش نمی رود، توصیه می کنیم که زمانی را به عنوان زمان تنفس و استراحت در نظر بگیرید تا استراحتی صورت گرفته و تنش و عصبانیت ها از بین برود. پس از تنفس، مجددا با ذهنی آرام، مذاکره را ادامه دهید.

۸-   در نهایت باید به توافق برسید.

این مرحله، آخرین مرحله مذاکره است. از میان صحبت های مشتری می توانید به این پی ببرید که آیا شریط برای رسیدن به توافق وجود دارد یا خیر. برای مثال مشتری می گوید احتمال دارد که این خرید مناسب باشد و… این مفاهیم نشان می دهد که به توافق نزدیک شده اید. صحبت های خود را خلاصه کنید و به جمع بندی کامل از مذاکره برسید سعی کنید این جمع بندی به سمتی باشد که توافق صورت گیرد.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

مراحل گام به گام مذاکره در جریان فروش بیمه - قسمت دوم

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × دو =