این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

متقاعد مشتری برای خرید بیمه عمر

با توجه به این که بیمه عمر نسبت به سایر بیمه ها تفاوت های آشکاری دارد لذا در ارائه آن به مشتری نیز باید مواردی را رعایت نمود تا نهایتا، به موفقیت رسیده و فروش بیمه رخ دهد. در این مورد، در ادامه مقاله قبل، سایر تکنیک های موثر در فروش موفقیت آمیز بیمه عمر را بیان خواهیم نمود:

۶- توجه به تفاوت بین مشتریان

مشتریانی که شما با آن ها برخورد دارید، یا در زمینه بیمه عمر اطلاعات دارد و یا هیچ گونه اطلاعاتی در مورد این بیمه ندارد. لذا اگر مشتری شما متخصص است، شما باید صحبت های خود را پیرامون ویژگی ها و مسائل فنی بیمه تنظیم نمایید و بیان مزایا را کنار بگذارید ولی اگر مشتری شما متخصص در این زمینه نیست، شما باید مسائل فنی را کنار گذاشته و به بیان مزایای بیمه بپردازید.

۷- استفاده از تکنیک تصویرسازی ذهنی

این روش بررای مشتریان استفاده می شود که اطلاعات کمی در مورد بیمه عمر دارند. در این زمان شما باید یک تصویر لذت بخش از زمانی که مشتری در حال بهره مندی از مزایای بیمه عمر هست را برای مشتری تجسم نمایید تا رغبت وی برای خرید این نوع بیمه بیشتر شود. این روش برای افراد مشتری متخصص اصلا مناسب نیست زیرا او تمام اطلاعات را در مورد بیمه داشته و در واقع این روش برای او تاثیری ندارد.

۸- داشتن تخصص برای جلب اعتماد

یکی از مهمترین عواملی که باعث می شود اعتبار بیمه نامه از نظر مشتری بیشتر شود این است که شما در زمینه بیمه عمر تخصص کافی داشته باشید. این امر باعث می شود که اعتبار شما نزد مشتری بیشتر شود.

۹- ایجاد انگیختگی در مشتری

شما باید شور و هییجان را در مشتری زیاد کنید تا رغبت آن نسبت به بیمه عمر بیشتر شود. برای این منظور باید کاری کنید که تمام حواس مشتری به سمت شما و صحبت های شما جلب شود تا بتوانید انگیزش کافی را برای مشتری ایجاد کنید و هر چه صحبت های شما بیشتر ادامه می یابد، مشتری علاقه بیشتری به بحث پیدا کرده و تمایل بیشتر به بهره وری در استفاده از این بیمه داشته باشد.

۱۰- ادعاهای غیر معمول

سعی کنید پیشنهادهای غیرمنتظره برای مشتری ارائه کنید. برای مثال بگویید که من الان نکاتی را بیان می کنم که تا به حال هیچ کس به شما نگفته است.

۱۱- ارائه فهرست مقابله

شما باید یک فهرستی تهیه نمایید که در یک طرف آن، بیمه عمر  و مزایایی که شرکت شما برای آن قائل می شود را بیان کنید و در طرف دیگر، نام رقبا را ذکر نموده و خدمات آن ها را برای بیمه عمر ذکر کنید تا نشان دهید که مزایای رقبا از شرکت شما کمتر است.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

متقاعد مشتری برای خرید بیمه عمر - قسمت دوم

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + 7 =