این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

قوانین طلایی شنیدن موثر در فروش بیمه

آن چه که در جلسه ملاقات حضوری فروشنده و مشتری بیمه اهمیت دارد این است که در بسیاری از موارد، هر دو طرف می توانند از طریق درست گوش دادن به صحبت های طرف مقابل، اطلاعات زیادی را به دست بیاورند ولی به دلیل عدم توجه به این موضوع، سوالات تکراری و بحث های تکراری صورت می گیرد که منجر به کلافه شدن طرفین می گردد حتی گاهی به دلیل بدفهمی صحبت های همدیگر، سو تفاهم نیز رخ می دهد. به همین دلیل است که شنیدن موثر در زمان جلسه حضوری، اهمیت زیادی دارد. برای این منظور، چند قانون طلایی وجود دارد که به شما کمک می کند تا شنیدن موثر را در خود تقویت کنید و در این مقاله، ما به این بحث می پردازیم:

۱-   به صورت فعال، به صحبت های طرف مقابل گوش کنید.

شما باید به مشتری نشان دهید که تمام حواستان به صحبت های اوست. در نتیجه شما باید برای این منظور، شما ابتدا باید اطلاعات خود را دسته بندی نمایید. سپس در حین صحبت با مشتری، سوالاتی را از او بپرسید تا متوجه نیازهای شوید و در نهایت، به این سوالات متناسب با اطلاعات خود پاسخ دهید. لذا شما در تمام طول بحث باید شنیدن فعال داشته باشید تا این سه عمل نام برده را به خوبی انجام دهید.

۲-   تشویق ضمنی را فراموش نکنید.

توجه داشته باشید که هر چه تبادل اطلاعات در گفتگو میان فروشنده و مشتری بیشتر شود، عمق گفتگو بیشتر خواهد شد. لذا برای رسیدن به این نقطه، شما باید قبل از تمام شدن بحث قبلی، مشتری را تشویق نمایید تا بحث را ادامه دهد. برای مثال به او بگویید:” بله موافقم ولی می شود بیشتر توضیح دهید”.

۳-   ارتباط چشمی مناسب داشته باشد.

برای این که به مشتری نشان دهید که تمام حواس شما به او است و هدف شما این است که بتوانید نیازهای او را رفع کنید، باید در زمان صحبت با مشتری، با او ارتباط چشم داشته باشید. در این صورت حتی باعث می شوید که مشتری مجبور باشد به خوبی به صحبت های شما گوش کند.

۴-   اجازه دهید صحبت های مشتری کامل شود.

به اصطلاح معروف، نباید میان صحبت های مشتری پرید زیرا او حس می کند که شما اصلا به سخنانش گوش نمی کنید و فقط به دنبال این هستید که صحبت های خود را ارائه کنید.

۵-   حرکات بدن را در نظر بگیرید.

برای تاثیرگذارتر شدن سخنانتان، از حرکات بدن استفاده کنید و این حرکات باید به سمت مشتری تمایل باشد تا به او نشان دهیم که به او علاقه داشته و سعی داریم توجه او را جلب کنیم.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

قوانین طلایی شنیدن موثر در فروش بیمه

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + یک =