این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

فروش بیمه  را به صورت مرحله ای پیش ببرید

همان گونه که در مقالات قبلی نیز متذکر شده ایم، شما به عنوان کارشناس بیمه نباید فراموش کنید که میزان موفقیت شما در فروش بیمه، بستگی به تعداد مشتریانی دارد که شما موفق شده اید آن ها را برای خرید متقاعد نموده و بیمه را به آن ها بفروشید. لذا این موضوع همیشه باید سر لوحه تمامی امور کاری شما باشد. در زمان فروش بیمه، شما ابتدا باید یک برنامه کاری منظم را برای خود تدوین نمایید و براساس مراحل این برنامه پیش بروید تا فروش بیمه با موفقیت صورت گیرد. به طور کلی یک برنامه ریزی بسیار منظم و اصولی در بازاریابی و فروش بیمه، از چند مرحله تشکیل شده است که عبارتند از:

۱-    جلب توجه مشتری و ایجاد اعتماد در وی برای خرید بیمه

۲-    درک نیازهای مشتری برای استفاده از بیمه از طریق صحبت و سوال نمودن از او

۳-    تبدیل نمودن نیازهای مشتری به خواسته برای ترغیب به خرید بیمه

۴-    پاسخگویی به همه سوالات و ابهامات و حتی انتقادات وی در مورد نوع بیمه

۵-    ارائه نمودن بیمه نامه به مشتری

۶-     قطعی نمودن فروش و عقد قرارداد بیمه

یک کارشناس بیمه در زمان فروش بیمه عمر زمانی موفق خواهد بود که تمامی این مراحل را به درستی انجام داده و زمانی وارد مرحله بعد شود که مرحله قبلی را به خوبی به انجام رسانیده باشد. شما به عنوان کارشناس بیمه باید فروش بیمه را مرحله به مرحله پیش ببرید تا به نتیجه برسید. اما آن چه که بسیار اهمیت دارد این موضوع است که در اکثر مواقع، در جلسه اول ملاقات با مشتری، شما به موفقیت برای فروش نمی رسید و در این زمان است که شما باید درایت و با هوشی خود را نشان دهید. شما زمانی که متوجه شدید در این جلسه موفق به فروش نمی رسید، قبل از این که مشتری پیش دستی کند، باید سریعا برنامه ملاقات بعدی را تنظیم نمایید.

برای مثال باید به مشتری بگویید که :” من احساس می کنم که شما برای تصمیم گیری به مدت زمانی برای فکر کردن نیاز دارید لذا توصیه می کنم که یک جلسه دیگر را برای ملاقات در نظر بگیریم که در این فاصله نیز برنامه لیستی از تمام خدماتی که با بیمه نامه های ما برای شما ارائه می گردد تنظیم نمایم و شما آن را در جلسه بعد مطالعه نمایید تا بهتر تصمیم گیری کنید.

در این مدت نیز می توانید تا قبل از جلسه بعدی به صورت تلفنی از مشاورین ما در نمایندگی، مشورت بگیرید”. با این عمل شما در بهترین موقعیت فروش قرار گرفته اید و نه تنها مشتری بیشتر به شما اعتماد می کند زیرا اصراری در فروش نداشته اید بلکه با واگذاری ادامه بحث به جلسه بعد، فروش بیمه را به نحوی پیش برده اید که خودتان برای برنامه ریزی بعدی، زمان داشته باشید. لذا شما باید همیشه پیشبرد فروش بیمه را در دست بگیرید و با ابتکار عمل خود سعی کنید که این مسیر متوقف نشود.

حتما بخوانید :

منبع : گروه آموزشی بیمه مارکتینگ

فروش بیمه  را به صورت مرحله ای پیش ببرید

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + سیزده =