این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

فروش بیمه را به شرکت های بزرگ آسان کنید

همان گونه که در مقاله راه حل فروش بیمه به شرکت های بزرگ، بیان کردیم، فروش بیمه به شرکت های بززرگ علی رغم سخت بودن، ولی رویای هر شرکت بیمه ای است که در پی افزایش فروش بیمه و افزایش درآمد است. ممکن است که در نگاه اول، انتخاب این مشتریان به نظر سخت بیاید ولی ما در این مقاله راهکارهایی را ارائه می کنیم که فروش بیمه برای شما ساده شده و نگرانی های شما رفع گردد.

۱-   شرکت های بزرگ را به زیر مجموعه های مختلف تقسیم بندی نمایید.

بزرگترین اشتباهی که اکثر کارشناسان بیمه مرتکب می شوند این است که جذب ابهت و بزرگی شرکت شده و خود را به بدنه این شرکت می چسبانند. این کار باعث می شود که عمل فروش برای شما بسیار سخت شود. پیشنهاد ما این است که ابتدا این شرکت را به زیر مجموعه های مختلف نقسیم بندی کنید که هر زیر مجموعه، تحت نظارت مدیریت اصلی، کار تجارت را جداگانه انجام می دهند. شما باید عمل فروش را برای هر زیر مجموعه جداگانه انجام دهید. فروش بیمه به زیر مجموعه خیلی راحت تر است زیرا:

  • شما در هر زیر مجموعه، با یک تصمیم گیرنده جداگانه ارتباط برقرار می کنید که یافتن این افراد در زیر مجموعه ها راحت تر است.
  • چون شما با زیر مجموعه ها ارتباط دارید لذا یافتن مشکلات و نیازهای آن ها راحت تر است.
  • کار کردن با زیر مجموعه، وقت کمتری را از شما گرفته و فروش با شرایط بهتری صورت خواهد گرفت.

۲-   سعی کنید که راهی برای جا پای خود در  شرکت باز کنید.

همان گونه که گفتیم شما ابتدا باید شرکت بزرگ را به چند زیر مجموعه تقسیم بندی نمایید حال در مرحله بعدی باید نیازها و مشکلات هر زیر مجموعه را بیابید تا بتوانید در زمان ارائه پیشنهادات خود به مشتری، بر روی این نیازها مانور دهید.

۳-   شکاف ها و فضاهای سفید بازار بیمه را پیدا کنید.

در کشور، شرکت های بیمه مختلف وجود دارد که همه این شرکت ها، دارای نواقص و برتری هایی نسبت به یکدیگر هستند. حال شما باید فعالیت شرکت های بیمه رقیب را دنبال نموده و نقاط ضعف ان را پیدا کنید. سپس سعی کنید که این نقاط ضعف را در بازار بیمه پر کنید تا مشتریان بیشتری به سمت شما بیایند به عبارت دیگر شما باید فضاهای سفید و شکاف ها را پیدا کرده و جای خالی آن ها را پر کنید.

۴-   هر دانه کاشته شده، روزی محصول می دهد.

اگر شما در چندین تماس موفق به برقراری ارتباط با شرکت بزرگ نشدید، نباید نا امید شوید، هر چند ماه یکبار، به این شرکت ها سر بزنید و پیشنهاد خود را مجددا بیان کنید. این کار شما همانند دانه ای است که زیر خاک کاشته اید. شک نکنید که روزی این شرکت بزرگ، یک نیاز فوری به خدمات بیمه پیدا می کند و چون شما پیگیر امور آن ها بوده اید، با شما تماس می گیرد و در نتیجه تلاش ما جواب می دهد.

۵-   پیشنهادات خود را تقسیم بندی نمایید.

از آنجایی که پیشنهادات بزرگ هزینه زیادی دارند و همین امر برای شرکت های بزرگ، مسئله بزرگی است، لذا در صورت امکان بهتر است پیشنهاد خود را به چند تکه تقسبم بندی کنید تا هم مشتری راحت تر بتواند تصمیم گیری کند و هم فروش سریع تر رخ دهد.

حتما بخوانید :

منبع : گروه آموزشی بیمه مارکتینگ

فروش بیمه را به شرکت های بزرگ آسان کنید

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − دوازده =