این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

راه حل فروش بیمه به شرکت های بزرگ

یکی از بزرگترین رویاهای شرکت های بیمه، ورود به شرکت های بزرگ و ارائه انواع خدمات بیمه به آن ها است. زیرا شرکت های بزرگ راهی برای سرمایه گذاری کلان و طولانی مدت برای بیمه هستند و کمک می کنند که شرکت بیمه به سود بسیار زیادی دست یابد به همین دلیل کارشناسان بیمه علی رغم این که ورود به این شرکت های بزرگ را سخت می دانند ولی سعی دارند هر طور شده این اتفاق رخ بدهد. شرکت ها بزرگ مسیر ورود خیلی سختی را برای کارشناسان بیمه ایجاد می کنند گویی که یک حصار به دور شرکت کشیده شده است. کارشناس بیمه باید ابتدا با منشی تماس بگیرد و چون در این شرکت ها دسترسی به افراد بزرگ و صاحب منصب سخت است لذا ممکن است که شما به عنوان کارشناس بیمه تا چندین بار موفق به تماس نشوید و در نتیجه انتخاب این نوع مشتریان، عزم بلند و همچنین صبوری زیاد می طلبد. ما در این مقاله، راه هایی را پیشنهاد می کنیم که به شما در زمینه فروش بیمه به شرکت های بزرگ کمک می کند:

۱-   از ابهت شرکت های بزرگ نترسید.

یکی از مهمترین عواملی که باعث می شود اکثر کارشناسان بیمه در برخورد با شرکت های بزرگ برای انتخاب آن ها به عنوان مشتری عقب نشینی کنند، ترس از ابهت این شرکت ها است و این که اکثرا بیان می کنند  افرادی که در این شرکت ها کار می کنند افرادی بسیار به نام و معروفی بوده که خیلی زرنگ و با مهارت هستند و در صورتی که با آن ها وارد مذاکره و صحبت شویم، قطعا شکست خواهیم خورد. اما شما به عنوان کارشناس بیمه باید به یک نکته بسیار توجه داشته باشید و این که شما در زمینه بیمه تخصص کافی دارید چیزی که صاحبان شرکت های بزرگ، از آن بی بهره هستند لذا شما می توانید با قدرت با آن ها روبرو شوید. تجربیات در میان اکثر کارشناسان بیمه نشان داده است که ابهت این شرکت های بزرگ، از بیرون ترسناک است در حالی که وقتی وارد این شرکت ها می شوید، متوجه خواهید شد که صاحبان آن ها نیز افرادی معمولی شبیه شما هستند که به دلیل توانایی و مهارت زیاد به این موقعیت شغلی رسیده اند.

۲-   وضعیت شرکت های بزرگ را بررسی کنید.

با توجه به این که شرایط بازار در جامعه همیشه در حال تغییر است لذا شرایط شرکت های بزرگ نیز مدام تغییر خواهد کرد و شما برای موفقیت فروش بیمه به آن ها، باید از این تغییرات آگاهی داشته باشید. در این راستا باید به چند نکته توجه داشت:

  • شرکت های بزرگ در برابر هر تغییر، شرایط خود را تغییر داده و مجددا بازسازی می شوند لذا از آنجایی که پیشنهاد بیمه جدید به آن ها نوعی تغییر به حساب می آیند، به همین دلیل در برخورد اول این پیشنهاد را رد می کنند.
  • با توجه به این که شرکت های بیمه خصوصی زیادی وارد بازار کار شده اند و تبلیغات در این زمینه نیز زیاد است به همین دلیل شرکت های بزرگ برای جلوگیری از ضربه به امور کاری خود، از نزدیک شدن فروشندگان جدید بیمه به خود خودرداری نموده و سریعا راه ورود آن ها را به شرکت می بندند.
  • در شرکت های بزرگ، تمایل به سمت فناوری زیاد است و هر گونه عاملی که بخواهد در این زمینه وقفه ایجاد کند از نظر آن ها باید رد گردد.

با توجه به چند نکته فوق این موارد باعث می شود که تشخیص فرد تصمیم گیرنده در شرکت، ترغیب وی برای ملاقات، ارزش گذاری بیمه از دیدگاه مشتری و همچنین نحوه بیان پیشنهادات، برای کارشناس بیمه سخت شود.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

راه حل فروش بیمه به شرکت های بزرگ

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 2 =