این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

اشتباهات رایج در فروش بیمه به شرکت های بزرگ - قسمت دوم

دانستن اشتباهاتی که اکثر فروشندگان بیمه در مقابل شرکت های بزرگ مرتکب می شوند، به شما عنوان بازاریاب بیمه کمک می کند که بدون تجربه این شرایط، بتوانید یک گام، به موفقیت در فروش بیشتر بیمه نزدیک شوید. لذا با توجه به اهمیت این موضوع، در ادامه مقاله قبل، در این مقاله نیز سایر اشتباهات رایج فروشندگان بیمه نسبت به شرکت های بزرگ را بیان خواهیم نمود:

۳- انتظار گرفتن اطلاعات از خود شرکت های بزرگ را نداشته باشید.

شما تا قبل از این که با مدیران شرکت های بزرگ ملاقات کنید، باید هر گونه اطلاعاتی را که نیاز دارید، کسب نموده و سپس وارد جلسه ملاقات حضوری شوید. چون خود مدیران وقت خود را صرف این موضوع نخواهند کرد که تا چندین دقیقه، درباره شرکت و فعالیت هایش توضیح دهند و نقص شما در این زمینه، باعث دلسردی آن ها می گردد.

۴- نباید اطلاعات کامل در اختیار مشتری قرار دهید.

یکی از زیرکانه ترین اقداماتی که مشتریان شرکت های بزرگ انجام می دهند این است که در همان ابتدای جلسه، در مورد بیمه نامه، خدمات و مزیت های آن از شما اطلاعات می خواهند و شما در همان ابتدا، تمام اطلاعات را در اختیار وی قرار می دهید. با این کار شرایط را برای نه گفتن مشتری فراهم نموده اید. شما در این جلسه نباید بر روی این مسائل، به صورت جزئی متمرکز شوید بلکه باید ذهن مشتری را کنجکاو نمایید تا به ادامه بحث ترغیب شود.

۵- از حرف های پر ادعا استفاده نکنید.

توجه داشته باشید که هر چه از بیمه نامه پیشنهادی خود بیشتر تعریف کنید و ادعای بیشتری داشته باشید، مشتری کمتر به شما اعتماد خواهد نمود زیرا یک مشتری از این کار بسیار متنفر است او حس می کند که شما بسیار به مهارت ها و بیمه نامه های خود، مغرور هستید و همین امر باعث می شود از شما دور شود. شما با این کار، در واقع ارزش بیمه نامه خود را کم می کنید. توجه داشته باشید که هر چه بتوانید ارزش بیمه نامه خود را زیاد کنید، شانس موفقیت شما بیشتر خواهد بود.

۶-  انتظار نداشته باشید که بیمه نامه، همه حرف های شما را درک کند.

شما باید توجه داشته باشید که شما درمورد این بیمه نامه اطلاعات تخصصی دارید و شاید همین امر باعث می شود که به صورت تخصصی و کلی صحبت کنید ولی دقت داشته باشید که مشتری هیچ اطلاعاتی در مورد بیمه نامه ندارد پس باید به زبان ساده و کاملا واضح با مشتری صحبت کنید تا به خوبی همه شرایط و خدمات بیمه نامه را درک کند.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

اشتباهات رایج در فروش بیمه به شرکت های بزرگ - قسمت دوم

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × دو =