این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

اشتباهات رایج در فروش بیمه به شرکت های بزرگ - قسمت اول

فروش بیمه به شرکت های بزرگ، به اندازه کافی سخت است و در این زمینه موانع بزرگی برای فروش بیمه به شرکت های بزرگ وجود دارد حال در این میان، نمایندگان بیمه نیز با اشتباهاتی که مرتکب می شوند، این فروش را سخت تر کرده و باعث می شوند که شرایط دشوارتر از آن چه شود که به نظر می رسد. ما در این مقاله، به بررسی این اشتباهات می پردازیم تا شما در زمان تصمیم برای فروش بیمه به شرکت های بزرگ، دقت خود را بیشتر نمایید:

۱-   وقت شرکت های بزرگ را هدر ندهید.

در شرکت های بزرگ، با توجه به این که حجم کاری بسیار بالا است لذا مدیران این شرکت ها سعی می کنند که به خوبی از زمان خود محافظت کنند تا حتی کوچکترین زمان هم هدر نرفته و در نتیجه بتوانند بازدهی کار را بالا ببرند. حال در تماس تلفنی شما با آن ها برای گرفتن وقت ملاقات حضوری، شما نباید به گونه ای صحبت کنید که آن ها حس کنند این مکالمه در حال اتلاف وقتشان است زیرا یک ذهنیتی از قبل برای مدیران شرکت های بزرگ وجود دارد که نمایندگان فروش بیمه، همیشه در پی یافتن وقت آزاد آن ها هستند تا بتوانند ملاقات حضوری را برگزار کنند به همین دلیل این مدیران در تماس تلفنی شما به عنوان بازاریاب بیمه، به دنبال بهانه ای هستند تا سریعا مکالمه را خاتمه دهند لذا با گفتن صحبت های گنگ و مبهم، بهانه دستشان ندهید. شما باید سریعا و به صورت کاملا شفاف هدف خود را از این تماس بیان نموده و از آن ها درخواست ملاقات داشته باشید.

۲-   سعی نکنید با مشتری های شرکتی، رابطه دوستانه برقرار کنید.

مهمترین اشتباهی که برخی از فروشندگان بیمه مرتکب می شوند این است که در همان جلسه اول ملاقات حضوری با مدیران این شرکت ها، سعی می کنند که خودشان را به این افراد نزدیک کنند تا بحث های شخصی از قبیل مسافرت ها، علائق، بحث های خانوادگی و… رابطه دوستانه با مدیر برقرار نمایند. اما این فروشندگان به این موضوع توجه نمی کنند که مدیران شرکت های بزرگ به اندازه ای به زمان اهمیت می دهند که اگر شما به عنوان فروشنده بیمه، به سراغ بحث های دوستانه و شخصی بروید، آن ها سریعا جبهه گرفته و به بهانه نداشتن وقت، به ادامه صحبت های شما اهمیت نمی دهند. لذا شما باید با در نظر گرفتن این موضوع، به مدیر این شرکت بگویید که:” با توجه به کم بودن وقت شما به سراغ بحث اصلی می روم”. و در ادامه سریعا در مورد بیمه نامه پیشنهادی و مزیت های آن متناسب با نیازهای این شرکت صحبت کنید. شک نکنید اگر شما در این مرحله موفق باشید، خود مدیر شرکت، به دلیل این که علاقمند به گفتگوی بیشتر با شما شده است، رابطه را صمیمانه خواهد کرد.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

اشتباهات رایج در فروش بیمه به شرکت های بزرگ - قسمت اول

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + پنج =