این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

شرایط لازم برای قطعی شدن فروش بیمه

برای هر فروشنده بیمه توسط شرکت بیمه، یک برنامه کاری در نظر گرفته می شود که در هر ماه، چه تعداد فروش را باید انجام دهد و هر چه فروشنده بیمه بتواند تعداد فروش خود را به تعداد تعیین شده برای آن ماه نزدیک تر کند، امتیاز بیشتری را از طرف شرکت دریافت خواهد نمود و همین امر سبب پیشرفت در کار و افزایش درآمد خواهد شد. اما متاسفانه در مصاحبه هایی که با اکثر کارشناسان و فروشندگان بیمه انجام شده، مشخص گردیده است که علت اصلی شکست آن ها برای فروش بیمه، عدم داشتن مهارت برای قطعی نمودن فروش بیمه است. همچنین بسیاری از فروشندگان بیان می کنند که علی رغم توانایی در پیش بردن جلسه ملاقات حضوری، ولی در زمان قطعی نمودن فروش، زمام کار از دستشان خارج شده و نمی توانند معامله را خاتمه دهند. توجه داشته باشید که برای قطعی نمودن فروش بیمه، باید ۵ شرط مهیا باشد که در این مقاله این شروط را بیان خواهیم نمود:

۱-   احساس شوق را به مشتری القا کنید.

همه ما می دانیم که احساسات، واگیردار هستند یعنی به خوبی به طرف مقابل منتقل می شوند لذا شما باید خودتان را برای خاتمه دادن معامله و قطعی نمودن فروش، مشتاق نشان دهید تا مشتری هم برای خرید مشتاق شود. مشتری اگر بفهمد شما به فروش چندان تمایلی ندارید، دلیل ندارد که خود را مشتاق نشان دهد.

۲-   نیازهای مشتری را شناسایی کنید.

سعی کنید با سوالات زیرکانه ای که از مشتری می پرسید، متوجه نیازهای او شوید تا برای قطعی نمودن فروش، بتوانید بر روی این نیازها مانور دهید.

۳-   اطلاعات کافی به مشتری بدهید.

مشتری باید بداند که بیمه نامه پیشنهادی شما، چه خدماتی را به وی عرضه می کند و چگونه و چه مدت زمانی، نیازهای او را رفع می کند.

۴-   اعتماد مشتری را جلب کنید.

برای این منظور، به دو نکته توجه داشته باشید. اول این که ارتباط صمیمی با او برقرار کنید و سعی کنید همه سوالات مشتری را به بهترین شکل ممکن پاسخ دهید. همچنین تقدیر نامه ها و نامه های تشکر مشتریان فعلی که از خدمات همین بیمه نامه استفاده می کنند را به مشتری عرضه کنید.

۵-   مزیت های مشتری را متناسب با نیازهایش بیان کنید.

مشتری تمایل دارد بیمه نامه ای را بخرد که نیازهایش رفع شود در نتیجه براساس اولویت بندی مشتری برای نیازهایش، بیان کنید که هر مزیت بیمه نامه، برای کدام نیاز مناسب است. سعی کنید که به مشتری نشان دهید که بین نیازهای او به بیمه نامه با مزیت های بیمه نامه، هماهنگی وجود دارد.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

شرایط لازم برای قطعی شدن فروش بیمه

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − سیزده =