این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

شرایط بیمه سنوات کارکنان و  تعهدات بیمه گر

با توجه به این که بیمه سنوات کارکنان زمینه یک سرمایه گذاری طولانی مدت را فراهم نموده و شما در دوران بازنشستگی می توانید علاوه بر سنوات، از سود حاصل از این سرمایه بهر مند شوید لذا در اغلب سازمان های دولتی کارکنان درخواست خرید بیمه سنوات کارکنان را خواهند داشت. شما می توانید سنوات خود را در پایان هر سال از دولت دریافت نمایید ولی بهترین کار این است که این هزینه را وارد یک سرمایه گذاری بلند مدت نمایید تا سوددهی مناسبی برای شما داشته باشد.

تعهدات بیمه گر در بیمه سنوات کارکنان

به هر حال کارکنان به عنوان بیمه گذار، سرمایه خود را به یک شرکت بیمه گر می سپارند تا در زمان بازنشستگی بتوانند سود حاصل از سرمایه را در کنار اصل سنوات، به دست بیاورند. با خرید بیمه سنوات کارکنان، بیمه گر به منظور پرداخت منافع بیمه به بیمه شدگان در زمان بازنشستگی و یا در زمان قطع همکاری بیمه شده با کارفرما، به صورت زیر عمل خواهد کرد:

–       پرداخت حق سنوات

همانگونه که قبلا بیان کرده ایم، حق سنوات در پایان هر سال معادل یک ماه آخرین حقوق وی خواهد بود. اگر بیمه گذار (کارفرما) سنوات بیمه شدگان را وارد طرح بیمه سنوات کارکنان کرده باشد، نهایتا حق سنوات توسط بیمه گر به صورت زیر محاسبه می شود:

حق سنوات کارکنان= (تعداد سال های بیمه + نسبت کسر سال آخر بیمه ای از تاریخ صدور بیمه  نامه)× اخرین حق بیمه پرداختی بیمه گذار

–       ارزش بازخرید و یا فسخ بیمه نامه

در صورتی که بیمه شونده درخواست بازخرید قرارداد را داشت هباشد، ارزش آن در سال های اول تا پنجم به ترتیب به میزان، ۹۰، ۹۲، ۹۴، ۹۶ و ۹۸ درصد سرمایه ذخیره شده محاسبه می شود و از سال ششم به بعد برابر ۱۰۰ اندوخته خواهد بود.

بیمه گر موظف است بعد از محاسبه حق سنوات و هزینه بازخرید بیمه، مبلغ اضافی را به بیمه گذار بازگرداند. این مسئله در مورد کارکنانی صدق می کند که پیش از موعد بازنشستگی، همکاری خود را با سازمان قطع می کنند.

 

شرایط بیمه سنوات کارکنان و  تعهدات بیمه گر

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + یک =