سوالات متداول در مورد ماهیت بیمه عمر

۱-   بیمه عمر چیست؟

زمانی که فردی بخواهد سرمایه گذاری انجام دهد، اگر شما سرمایه گذاری در بیمه عمر را به او پیشنهاد دهید، اولین سوالی که از شما خواهد پرسید، یک تعریف کلی از بیمه عمر است. به طور کلی بیمه عمر یک سرمایه گذاری مطمئن مالی است که نه تنها شما را از نظر مالی حمایت می کند بلکه در زمان های سختی همانند بیماری های صعب العلاج،  از کار افتادگی و… ، بیمه عمر یک پشتیبان بسیار قوی است.

۲-   آیا یک فرد بیمار می تواند از بیمه عمر را برای خود انتخاب کند؟

همان گونه که گفتیم، بیمه عمر در زمان بیماری، فرد بیمه شونده را حمایت می کند. اما این که یک فرد بیمار قصد داشته باشد بیمه عمر را خریداری کند، مسلما شرایط متفاوت خواهد بود. در این زمان بسته به نوع بیماری، نظر پزشک معتمد تعیین می کند که آیا بیمه عمر به این فرد تعلق می گیرد یا خیر. در صورتی که براساس نظر پزشک، صدور بیمه نامه عمر برای فرد بیمار بلامانع باشد، شرکت بیمه گر با اطلاع دادن به این فرد، محدودیت هایی را در بیمه نامه برای او اعمال خواهد کرد.

۳-   مهمترین برتری بیمه عمر نسبت به بیمه تامین اجتماعی چیست؟

اگر بخواهیم به مهمترین مزیت بیمه عمر اشاره کنیم، ماندگاری این سرمایه پس از فوت است. به این معنا که بیمه عمر به عنوان یک سرمایه، پس از فوت بیمه شونده، به وراث او خواهد رسید ولی بیمه تامین اجتماعی اندوخته ای ندارند.

۴-   اگر اشتباهی در پر کردن بیمه نامه عمر رخ دهد، تکلیف چیست؟

در این زمان، شرکت بیمه گر باید تشخیص دهد که این اشتباه عمدی و یا غیر عمد بوده است. اگر مشخص شود که اشتباه عمدا صورت گرفته، بیمه نامه باطل می شود ولی اگر عمدی در کار نباشد، براساس شرایط عمومی بیمه نامه، این قرارداد ادامه می یابد.

۵-   چه تضمینی برای اجرای تعهدات بیمه عمر وجود دارد؟

مسلما برای هر فرد بیمه گذار، این مسئله اهمیت دارد که اگر شرکت بیمه گر به تعهدات خود عمل نکرد، تکلیف سرمایه او چه خواهد شد. در پاسخ باید متذکر شویم که بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران حامی همه شرکت های بیمه در ایران است و حتی در صورت ورشکستگی نمایندگی های بیمه، کلیه خسارت های وارده به بیمه گذاران را جبران خواهد کرد.

سوالات متداول در مورد ماهیت بیمه عمر
سوالات متداول در مورد ماهیت بیمه عمر

۶-   آیا امکان تغییر در شرایط بیمه نامه وجود دارد؟

در صورتی که بیمه گذار قصد داشته باشد در مدت قرارداد بیمه عمر، برخی از شرایط را تغییر دهد، این امکان برای او میسر خواهد بود.

برای دسترسی به تمامی اطلاعات بیمه عمر پاسارگاد مانند ثبت نام و… از طریق لینک زیر اقدام کنید

شماره تماس اختصاصی جهت مشاوره قبل از خرید بیمه عمر

۰۲۱-۹۱۰۷۴۷۲۴

ارسال مدارک به شماره ما از طریق واتس آپ و انجام ثبت نام شما به وسیله کارشناسان ما

سوالات متداول در مورد ماهیت بیمه عمر
  • سوالات متداول در مورد ماهیت بیمه عمر
5

خلاصه

سوالات متداول در مورد ماهیت بیمه عمر به صورت کامل و شفاف در وب سایت رسمی نمایندگی بیمه عمر پاسارگاد کد ۷۴۴۱۲ با جزئیات کامل