این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

سرعت عمل در فروش بیمه

اگر شما یک کارشناس بیمه عمر تازه کار هستید که در اولین قدم وارد مسئله بازاریابی و فروش بیمه شده اید، باید توجه داشته باشید که قبل از اقدام به فروش بیمه، به سه بخش توجه داشته باشید:

۱-   به اشتراک گذاری اطلاعات بیمه

شما باید در مورد بیمه نامه پیشنهادی خود اطلاعات کافی در اختیار مشتری قرار دهید تا بتواند بهتر در مورد خرید یا عدم خرید تصمیم گیری کند.

۲-   ارزش گذاری بر بیمه

شما باید به نحوی فواید بیمه را بیان کنید تا مشتری ترغیب به خرید شده و هر چه شما جلوتر می روید، علاقه او نیز به خرید بیشتر شود.

۳-   سرعت عمل در فروش

این بخش خیلی مهم است و به آن معنا است که به نحوی عمل نمایید که اگر مشتری تصمیم به خرید نمود، برای او دلیل منطقی بیاورید که در همان لحظه و بدون فوت وقت، قرارداد را رسمی نموده و بیمه را بخرد.

دلایل اهمیت سرعت عمل در فروش بیمه

قبل از این که به اهمیت سرعت عمل فروش بیمه بپردازیم، یک تعریف ساده از این سرعت عمل را بیان خواهیم نمود. منظور از سرعت عمل در فروش بیمه، به کار بردن مهارت و بیان دلایل منطقی برای این که مشتری خرید بیمه را به تعویق نیانداخته و در همان لحظه اقدام به خرید نماید. این موضوع به چند دلیل اهمیت زیادی دارد:

۱-   شاید پس از این که شما بیمه نامه را به خوبی به مشتری ارائه کردید، در نهایت مشتری به خوبی برای خرید آن متقاعد شده است ولی اگر خرید به تعویق بیافتد، احتمال دارد که در همین فاصله تاخیر، دلسرد شده و دوباره بهانه جدید بتراشد تا بیمه را نخرد. لذا در همان زمان که مشتری برای خرید مصمم است، قرارداد را تنظیم نمایید.

۲-   اگر مطمئن هستید که مشتری قصد دارد از شما بیمه مورد نظر را خریداری کند، به جای این که زمان عقد قرارداد را عقب بیاندازید و در نتیجه فرصت های فروش بعدی را از دست بدهید، در همان لحظه به کار این مشتری خاتمه داده و فروش را قطعی نمایید تا بتوانید به سراغ مشتری های دیگر رفته و از زمان بهتر استفاده نمایید.

۳-   به این نکته توجه داشته باشید که اگر در همان لحظه فروش را قطعی نکنید، احتمال این که خرید بیمه رخ ندهد بسیار بالا خواهد بود زیرا شما از آینده خبر ندارید. این احتمال وجود دارد که برای مثال دقیقا در روز بعد، یک شرکت بیمه دیگر، کارشناس خود را به سراغ مشتری شما بفرستد و در نتیجه مشتری در خرید از بیمه های شما مردد شود.

حتما بخوانید :

منبع : گروه آموزشی بیمه مارکتینگ

سرعت عمل در فروش بیمه را فراموش نکنید

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − شش =