این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

ریسک های مرتبط با بیمه عمر

تمامی بیمه نامه ها، سرمایه هایی را از ریسک های احتمالی حمایت می کنند. ریسک های مرتبط با بیمه عمر نیز در زمان عقد قرارداد بیمه نامه تعیین می گردد. براساس شرایط مندرج در بیمه نامه، بیمه گر متعهد می شود در صورت وقوع خطرات ذکر شده در قرارداد، خسارت وارده به سرمایه را جبران نماید.

انواع ریسک های مرتبط با بیمه عمر

بیمه گذار می تواند بخشی از ریسک های تحت پوشش بیمه گر را تعیین نماید در این صورت حق بیمه پرداختی متفاوت خواهد شد. لذا قبل از این که قرارداد تنظیم گردد باید از انواع ریسک های بیمه عمر آگاهی داشته باشید که به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند:

–       ریسک فوت

در صورتی که بیمه شونده به صورت ناگهانی فوت شود، ریسک فوت برای او در نظر گرفته می شود منوط به این که فرد بیمه شونده، سرپرست خانواده بوده و اگر فوت کند، شرایط اقتصادی خانواده او به شدت آسیب می بیند به حدی که منجر به فقر ان ها می شود. لذا در زمان خرید بیمه عمر، بیمه گر این نوع ریسک را برای افراد سرپرست خانوار در نظر خواهد گرفت تا در صورت فوت غیر منتظره، از افراد ذینفع حمایت نماید.

–       ریسک حیات

نقطه مقابل ریسک فوت، ریسک حیات است که فرد بیمه شونده، طول عمر بیشتر از حد انتظار داشته و سرمایه او بلا استفاده است زیرا تا زمانی که فوت نشود، امکان استفاده از این سرمایه برای خانواده او و افراد ذینفع وجود نداشته و این در حالی است که افراد ذینفع، شرایط مالی خوبی ندارند. این حالت برای افراد بازنشسته ای رخ می دهد که سن آن ها بالا رفته است، درآمد آن ها کاهش یافته و از طرفی به دلیل ابتلا به بیماری های متعدد، هزینه درمانی بالایی دارند. لذا بهتر است ریسک حیات را از همان ابتدا در بیمه نامه عمر در نظر گرفته تا در چنین مواردی، بیمه گر از بیمه شونده حمایت نماید.

ریسک های مرتبط با بیمه عمر

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − پنج =