این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

رفع ایرادات مشتری در فروش بیمه به کمک ارزش گذاری

فرض کنید که مدیر شرکت بیمه شما، به شما پیشنهاد نموده است که برای فروش بیمه، به سراغ فلان مشتری بروید. در این زمان شما در اولین اقدام باید با مشتری تماس گرفته و از وی بخواهید که ترتیب یک جلسه ملاقات حضوری را بدهد تا بتوانید به طور کامل با او صحبت نموده و شرایط و خدمات بیمه نامه های خود را برای او ارائه نمایید. آن چه که مسلم است این است که در تماس تلفنی ممکن است مشتری به شما ایراداتی وارد نماید و اجازه ملاقات را به شما ندهد تا زمانی که نتوانید این ایرادات را رفع نمایید، موفق به جلسه حضوری نخواهید شد. برای این منظور، شما باید نحوه برخورد با ایرادات مشتری را بدانید. در این زمان برگ برنده با کارشناسانی است که به جای جبهه گیری در مقابل ایرادات مشتری، سعی کنند که از هدف خود که همان تنظیم وقت ملاقات است دور نشده و مجددا بحث را به این سمت سوق دهند. در این راستا یکی از مهمترین عواملی که کمک کننده بوده و تاثیر بسیار شگرفی دارد، افزایش ارزش بیمه در مقابل ایرادات مشتری است.

تاثیر افزایش ارزش بیمه بر رفع ایرادات مشتری

قبل از هر چیز لازم است بگوییم که اگر با ایرادات مشتری مواجه شدید، به هیچ عنوان با کاهش قیمت سعی بر جلب توجه او نکنید. با این کار ارزش بیمه را کم کرده و مشتری گمان می کند که این بیمه، بی ارزش است و شما فقط قصد دارید به هر قیمتی آن را بفروشید.

و اما در برابر هر نوع اعتراض و ایراد مشتری، شما باید به اندازه ای مهارت داشته باشید که بدانید در این زمان چگونه می توانید با ارزش گذاری بر روی بیمه خود، اعتراض مشتری را حل کنید. برای توضیح، از یک مثال استفاده می کنیم.

فرض کنید که مشتری در پاسخ به پیشنهاد شما، بیان می کند که بودجه کافی برای خرید بیمه را ندارد. شما در این زمان باید سریعا به وی متذکر شوید که سرمایه گذاری در این نوع بیمه نه تنها هزینه زیادی نمی طلبد بلکه نوعی صرفه جویی بوده و این سرمایه گذاری برای شما پر سود خواهد بود به گونه ای که در پیشرفت کاری شما بسیار تاثیر خواهد گذاشت. با این عمل، ارزش بیمه بالا رفته و از آنجایی که مشتری به دنبال سود در کارش است به همین دلیل ترغیب می شود که بیشتر در مورد بیمه شما بداند در نتیجه موفقیت شما افزایش می یابد.

حتما بخوانید :

منبع : گروه آموزشی بیمه مارکتینگ

رفع ایرادات مشتری در فروش بیمه به کمک ارزش گذاری

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − چهار =