این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

رسانه تبلیغاتی در بازاریابی بیمه

مسلما یکی از مهمترین ارکان در بازاریابی بیمه، تبلیغات گسترده و آگاهانه است. تا زمانی که مخاطبین به خوبی با بیمه نامه پیشنهادی شما آشنا نشوند، نمی توانند درباره خرید آن تصمیم گیری کنند. در این زمینه، روش های تبلیغاتی مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها، کمک گرفتن از رسانه های تبلیغاتی است.

منظور از رسانه تبلیغاتی، همان تلوزیون، رادیو، مجله، ارسال پیامک و… است که به هر کدام از این ها، یک وسیله انتقال پیام گفته می شود. شما به کمک رسانه های تبلیغاتی می توانید نه تنها حجم وسیعی از اطلاعات را در اختیار مخاطبین قرار دهید بلکه این امر برای شما میسر خواهد شد که به بهترین شکلل ممنک بتوانید بیمه نامه ها خود را تبلیغ نمایید. اما در استفاده از این روش تبلیغاتی، باید به دو نکته تداخل رسانه ها و تکرار در تبلیغات توجه داشت.

تداخل رسانه ها

مهمترین اشتباهی که فروشندگان بیمه در استفاده از رسانه ها تبلیغاتی برای بازاریابی بیمه دارند این است که همزمان از چندین رسانه برای تبلیغات استفاده می کنند که این چند رسانه، با هم تداخل می کند. اجازه دهیه این خطا را با یک مثال توضیح دهیم.

شاید تا به حال به این موضوع دقت کرده باشید که یک تبلیغ از یک شرکت تولیدی، همزمان برای مدتی _ برای مثال دو هفته_ از طریق تلوزیون، رادیو، چاپ در مجله و… پخش می شود که در این صورت شما قطعا احساس بدی نسبت به این شرکت پیدا کرده اید زیرا این حجم تبلیغات در رسانه های مختلف، شما را کلافه کرده است. این همان اشتباهی است که فروشندگان بیمه در تبلیغات رسانه ای مرتکب می شوند. اگر در تبلیغات بیمه برای فروش بیمه، همزمان از چندین رسانه کمک بگیرید و تداخل رسانه ای رخ دهد، به جای تاثیر مثبت، کارایی تبلیغات کاهش می یابد و هر چه این تداخل بیشتر شود، کاهش در کارایی نیز بیشتر خواهد شد.

تکرار در تبلیغات فروش بیمه

نکته مهم دیگر در استفاده از رسانه های تبلیغات برای بازاریابی بیمه، مسئله میزان تکرار این تبلیغات است. همان گونه که تداخل رسانه ای، کارایی تبلیغات را کم می کند، تکرار زیاد هم همین اتفاق را در پی خواهد داشت. برای مثال اگر شما یک پیامک تکراری را مدام برای تعداد محدودی از مخاطبین ارسال کنید، شما به جای استقبال مخاطبین، با واکنش منفی آن ها روبرو خواهید شد.

توجه داشته باشید که هم تداخل رسانه ای و هم تکرار بیش از حد باعث می شود که مخاطبین گمان کنند شما قصد دارید به هر نحوی، بیمه نامه های خود را بفروشید لذا به شما اعتماد نخواهد کرد.

 

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

درباره مفهوم رسانه تبلیغاتی در بازاریابی بیمه چه می دانید

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =