این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

دشمن در موفقیت فروش بیمه

در قسمت قبل این مقاله برای شما بیان کردیم که مقوله رد شدن توسط مشتری، یک امر بدیهی است که برای هر مشتری امکان رخ دادن وجود دارد منتهی آن چه اهمییت دارد، نحوه برخورد با این رد شدن است. توجه داشته باشید که ترس از رد شدن، مساوی است با شکست در فروش بیمه. با توجه به اهمیت این موضوع، در این مقاله نیز با به بررسی ادامه نکاتی می پردازیم که در هر بار برخورد با رد شدن از جانب مشتری، باید به آن ها توجه داشته باشید:

۶- رد شدن از جانب مشتری نباید وقت شما را تلف کند.

اگر شما یک فروشنده موفق باشید، بلافاصله پس از رد شدن توسط مشتری، باید سریعا همه چیز را جمع و جور کرده، افکار خود را متمرکز نموده و قدرتمندتر از قبل به فعالیت های خود ادامه دهید. نباید اجازه دهید که این عدم تایید توسط مشتری، فکر شما را بیش از حد به خود مشغول نموده و وقت شما را تلف کند. شما نباید وقت خود را از دست دهید بلکه باید از این رد شدن درس گرفته  و با یک تجربه، مسیر را در پیش بگیرید.

۷- متاسفانه برخی افراد در برابر این رد شدن، مسیر اصلی خود را عوض می کنند.

اشتباه بزرگی که برخی از فروشندگان بیمه مرتکب می شوند این است که بلافاصله پس از رد شدن توسط مشتری، برای این که نظر مشتری را به خود جلب کنند، سریعا از پیشنهاد خود منصرف شده و به گونه ای آن را بیان می کنند که مورد تایید مشتری باشد. این کار اشتباه است زیرا زمانی با یک ایراد مشتری و رد شدن پیشنهادتان، شما از حرف خود بگذرید، عملا اعتبار خود را نزد مشتری از بین برده اید. مشتری به افرادی اعتماد می کنند که مصمم روی حرف خود ایستاده و برای اثبات مفید بودن پیشنهادش، تمام تلاش خود را به کار می گیرد.

۸- نباید موضوع رد شدن را شخصی سازی کنید.

برخی از فروشندگان زمانی که توسط مشتری رد می شوند، این عمل را نوعی توهین به خود دانسته و حس می کنند که به شخصیتشان توهین شده است. این برخورد کاملا غلط است. شما به عنوان فروشنده بیمه نباید مسائل کاری را شخصی نموده و خصوصی کنید زیرا مشتری نیز حق دارد که نظر خود را در مورد پیشنهاد شما خیلی راحت بیان کند. اگر مشتری پیشنهاد شما را رد کرد به این معنا نیست که شما را رد کرده است. این دو مقوله با هم برابر نیستند.

۹- خود را برای رد شدن آماده نگه دارید.

شما در هر زمان که برای فروش به نزد مشتری می روید، باید این احتمال را بدهید که از جانب او رد می شوید لذا باید آمادگی ذهنی داشته و خود را برای برخورد با این موضوع آماده نمایید. البته این آمادگی به این معنا نیست که ناامیدانه اقدام کنید بلکه باید با قدرت جلو بروید و در عین حال، قدرت پذیرش رد شدن را داشته باشید.

حتما بخوانید :

منبع : گروه آموزشی بیمه مارکتینگ

رد شدن، اولین دشمن در موفقیت فروش بیمه (قسمت دوم)

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × یک =