این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

رد شدن، اولین دشمن در موفقیت فروش بیمه (قسمت سوم)

با توجه به این که بیمه یکی از حرفه هایی است که عامل اصلی موفقیت در آن، استقبال مردم است، لذا ریسک در آن بالا است زیرا ممکن است که شما شرایط بسیار خوبی را ارائه کنید ولی نهایتا مشتری به دلایل شخصی، پیشنهاد شما را رد می کند. در این زمان لازم است بدانید که همانند هر حرفه دیگری، فروش بیمه نیز همیشه بر وفق مراد نیست و همیشه نباید انتظار داشته باشید که مشتری از شما استقبال نماید بلکه باید آمادگی پذیرش رد شدن را داشته باشید. در همین راستا ما در چند مقاله نکاتی را در برخورد با رد شدن توسط مشتری بیان می کنیم تا بتوانید مهارت های خود را در این زمینه ارتقا دهید:

۱۰- رد شدن از جانب مشتری نباشد اقتدار شما را از بین برود.

همیشه این جمله را در ذهن خود داشته باشید که در هنگام فروش بیمه، به هیچ عنوان نباید شما به عنوان کارشناس بیمه، مشتاق تر از مشتری باشید. زیرا این حالت شبیه گدایی کردن است که باعث می شود غرور شما از نظر مشتری از بین رفته و لذا احترامی برای شما قائل نشود. شما حتی با رد شن نیز باید غرور خود را حفظ کرده و همچنان به بالا بردن ارزش بیمه پیشنهادیتان بیاندیشید. لذا این مسئله خیلی مهم است که رد شدن، عزت نفس شما را از بین ببرد.

۱۱- باور داشته باشید که نتیجه هر تلاشی، پیروزی است.

اگر به این باور رسیده باشید که هیچ پیروزی بزرگی بدون تلاش به دست نمی آید، لذا رد شدن نه تنها برای شما مایوس کننده نخواهد بود بلکه شما را مشتاق تر می کند تا بیشتر تلاش کنید تا به پیروزی واقعی دست یابید.

۱۲- هر بار رد شدن، شما را قوی تر می کند.

در هر بار که شما توسط مشتری رد می شوید، به دنبال یافتن راهکاری خواهید رفت تا اگر مجددا در همین موقعیت قرار گرفتید، رد شدن دوباره رخ دهد. همین مسئله باعث می شود که شما پخته تر از قبل شده و به مهارت های بیشتری دست یابید پس در فروش بیمه قوی تر خواهید شد.

۱۳- در هنگام رد شدن، خنسردی خود را حفظ کنید.

وقتی توسط مشتری رد می شوید، نباید رفتار شما به گونه ای تغییر کند که مشتری متوجه ناخوشنودی شما گردد بلکه حتی باید پرانرژی تر از قبل رفتار نمایید تا مشتری حس نکند که توانسته است شما را شکست دهد. این کار باعث می شود که مشتری بیشتر به سمت شما جذب شود زیرا متوجه می شود که شما به کار خود ایمان دارید.

حتما بخوانید :

منبع : گروه آموزشی بیمه مارکتینگ

رد شدن، اولین دشمن در موفقیت فروش بیمه (قسمت سوم)

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 9 =