این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

رد شدن، اولین دشمن در موفقیت فروش بیمه (قسمت اول)

یکی از اتفاقاتی که بسیاری از کارشناسان بیمه در طول مدت زمان کاری خود مواجه شده اند، رد شدن از جانب مشتری و لذا ترس از همین رد شدن، بزرگترین دشمن برای موفقیت در فروش بیمه است. این ترس باعث می شود که بسیاری از کارشناسان، با اولین رد شدن، کار خود را رها نموده و شکست را قبول کنند ولی ما در ادامه این مقاله، نکاتی را بیان خواهیم نمود که باعث می شود بتوانید از این دشمن بزرگ، به عنوان یک همراه استفاده نموده  و با آن متحد شوید تا به موفقیت برسید:

۱-   رد شدن از جانب مشتری، شما را یک گام به پیروزی نزدیک می کند.

درست است که رد شدن از جانب مشتری برای هیچ یک از فروشندگان بیمه خوشایند نیست ولی شما اگر نیمه پر لیوان را نگاه کنید متوجه خواهید شد که هر شکست، یک نکته ای برای شما دارد که باعث می شود از آن درس گرفته و در ملاقات های بعدی با مشتریان دیگر، این اشتباه را مرتکب نشوید.

۲-   رد شدن باعث می شود که شما برای ادامه کار، تصمیم قطعی بگیرید.

این یک حقیقت است که یا شما یک فروشنده موفق و مصمم هستید و یا این که در این زمینه ضعف دارید. حال زمانی که از جانب مشتری رد می شوید، عکس العمل شما به این رد شدن، آینده شغلی شما را رقم خواهد زد. اگر یک فرد سخت کوش باشید و مصمم، به کار فروشندگی بیمه خیلی قوی تر از قبل ادامه خواهید داد ولی اگر از این رد شدن ترسیده باشید، شغل خود را رها می کنید و این نشان می دهد که از همان ابتدا در انتخاب شغل فروشندگی بیمه، اشتباه کرده بودید.

۳-   هوشیاری شما با هر بار رد شدن، بیشتر خواهد شد.

توجه داشته باشید که اگر شما رد شدن را تجربه نکرده باشید، هیچ گاه نمی توانید خود را در این موقعیت امتحان نموده و راهکار مقابله با آن را بیابید. لذا همیشه رد شدن از جانب مشتری بد نیست بلکه باعث می شود که شما هوشیارتر شده و برای موارد بعدی، راه حل مناسب داشته باشید و به خوبی عمل نمایید.

۴-   رد شدن باعث می شود که شما برای موفقیت آماده تر شوید.

در مواقعی که اتفاق بدی در فروش بیمه رخ می دهد برای مثال زمانی که شما رد می شوید، احساس می کنید که در برابر مشتری باخته اید. ولی طرز فکر بسیار اهمیت دارد. بردن یا باختن مهم نیست مهم این است که چگونه با این مسئله کنار آمده و چه عکس العمل نشان دهید. اگر از این رد شدن درس بگیرید و مهارت های خود را افزایش دهید، یک گام به موفقیت نزدیک تر می شوید.

۵-   یکی از مواردی که اعتماد به نفس را در فروش بیمه بالا می برد، رد شدن است.

اگر شما موقعیت شغلی خوبی در فروشندگی بیمه داشته باشید، مسلما امر خطیر فروش به شما سپرده شده و در نتیجه شما در مقابل مشتری قرار گرفته و می توانید رد شدن را تجربه کنید ولی اگر یک دستیار ساده باشید و یا در امور بیمه فقط یک پادو باشید، در نتیجه امور خطیر به شما سپرده نمی شود. پس این رد شدن نشان می دهد که نمایندگی بیمه به شما اعتماد داشته که علی رغم حدس رد شدن، این امر را به شما سپرده است.

حتما بخوانید :

منبع : گروه آموزشی بیمه مارکتینگ

رد شدن، اولین دشمن در موفقیت فروش بیمه (قسمت اول)

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − یک =