این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

دو تکنیک طلایی در فروش و بازاریابی بیمه

زمانی که شما در یک شرکت بیمه مشغول به فعالیت می شود، یک برنامه کاری برای فروش بیمه به شما داده می شود که باید بر طبق آن پیش رفته و تعداد فروش های مد نظر شرکت بیمه را به اتمام برسانید. برای موفقیت در این زمینه، ما در این مقاله، دو تکنیک بسیار مهم را در جریان فروش بیمه به شما معرفی می کنیم که باعث می شود درصد موفقیت شما به عنوان فروشنده، چندین برابر شود:

تکنیک اول:

تمرکز بر روی موفقیت مشتریان

حرفه بیمه، حرفه ای است که موفقیت آن، بسته به موفقیت مشتری با خرید بیمه نامه دارد. لذا هر شرکت بیمه نامه، باید با تنظیم بیانه ای برای مشتریان، شعار خود را “موفقیت شما، موفقیت ماست” قرار دهد تا منجر به جلب اعتماد مشتریان گردد. در این راستا باید به چند نکته توجه داشت:

۱-   فروشنده های بیمه در هر ماه باید تعداد مشخصی از فروش را انجام دهند و در واقع، هر ماه، یک برنامه کاری به آن ها داده می شود. اما مشتری نباید متوجه ای موضوع شود که شما حتما باید در این ماه، این تعداد فروش بیمه را داشته باشید. چون در این صورت، اولا نقطه ضعف شما را پیدا کرده و سعی می کند که تقاضاهای غیر منطقی ارائه کند و دوم این که متوجه می شود شما فقط به دنبال موفقیت خود هستید و موفقیت او برای شما مهم نیست.

۲-   توجه داشته باشید که موفقیت مشتری باعث می شود که موفقیت بیشتری برای شما به بار بیاید. زمانی که مشتری با خرید بیمه نامه شما به خواسته های خود به بهترین شکل ممکن می رسد، نه تنها ترغیب می شود که در آینده نیز از بیمه نامه های شما استفاده کند بلکه خود مشتری در میان دوستان و آشنایان، برای شما تبلیغات انجام داده تا آن ها نیز از این خدمات عالی استفاده کنند.

۳-   برای این که بتوانید اعتماد بیشتری در میان مشتریان به دست آورده و در این زمینه نیز موفق شوید، حتی اگر می دانید رقبای شما بهتر از شما می توانند به خواسته های مشتری پاسخ دهند، مشتری را به رقبا ارجاع دهید. این کار باعث می شود که مشتری از عمل شما خرسند شود.

تکنیک دوم:

ارسال نامه برای مشتریان

شما باید پس از خرید مشتری، نامه هایی را به رسم تشکر برای آن ها ارسال کنید تا همیشه در ذهن مشتری بمانید. اما برای این که این نامه و کارت پستال شما خاص باشد و در نتیجه به سطل آشغال نرود، باید در تنظیم آن به چند نکته توجه داشت:

۱-   در اکثر مناسبت ها، اکثر شرکت ها برای همدیگر کارت پستال ارسال می کنند در نتیجه در این زمان حجم کارت پستال ها بالا است. در این زمان شما نباید کارت پستال ارسال کنید چون مشتری در میان بقیه کارت ها، نخوانده دور می اندازد.

۲-   ارسال کارت پستال را منوط به فروش نگذارید. حتی اگر موفق به فروش هم نشدید، باز هم به مشتری برای وقتی که گذاشته است، کارتی به رسم سپاس ارسال نمایید تا شما را در ذهن خود داشته باشد.

۳-   اگر در اینترنت، کلیپ های تبلیغاتی ارسال کردید، حتما یک یادداشت بر روی آن بگذارید. برای مثال بگویید که حس می کردیم که این ویدیو برای تمامی مشتریان و رقبا نیاز است. با این کار اکثرا برای شما پیام تشکر ارسال نموده و ویدیو را دنبال می کنند.

۴-   پس از آشنایی با افراد جدید، حتما برای آن ها یادداشت بگذارید. زیرا ممکن است که در آینده مشتری شما شوند.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

دو تکنیک طلایی در فروش و بازاریابی بیمه

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 9 =