این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

تکنیک های هفتگانه موثر در فروش بیمه

آنچه که برای یک شرکت بیمه از اهمیت زیادی برخوردار است، جلب تعداد بیشتر مشتری و تبدیل مشتریان به خریدار است که این عمل در حیطه وظایف کارشناسان بیمه قرار دارد. زمانی که مشتری به شرکت شما مراجعه می کند و از شما در مورد بیمه خاص مد نظر خود مشاوره می خواهد، شما باید به حدی به روش های فروش مسلط باشید که پش از اتمام مشاوره، مشتری قصد خرید را داشته باشد. لذا در این مقاله ما تصمیم گرفته ایم که ۷ مورد از مهمترین تکنیک  های فروش بیمه را بیان کنیم تا با تکنیک های فروش بهتر آشنا شوید:

۱-     در کار خود مصمم باشید.

شما باید هر روز در زمان شروع کار، با خود تصمیمی بگیرید که بهترین فروشنده شوید و به بهترین نحو ممکن مشتریان خود را به خریدار تبدیل کنید. این کار به جدیت نیاز دارد به این معنا که باید کار خود را جدی بگیرید.

۲-    با همکاران موفق خود در ارتباط باشید.

یکی از مهمترین تکنیک های موفقیت در فروش، آگاهی از دلایل موفقیت دیگران است لذا توصیه می کنیم که حتما با همکاران موفق خود در ارتباط بوده و رموز موفقیت را از آن ها جویا شوید.

۳- لیستی از مهارت های موفقیت در فروش بیمه را تهیه نمایید.

شما ابتدا باید یک لیست کامل از مهارت های لازم در موفقیت برای فروش بیمه را تهیه کنید و سپس بررسی کنید که در کدام مهارت ها قوی و در کدام موارد ضعیف هستید. با این کار شما می توانید مهارت های ضعیف خود را تقویت نمایید.

۴-  به شادابی خود اهمیت دهید.

زمانی که مشتری به سراغ شما به عنوان کارشناس بیمه می آید تا او را راهنمایی نمایید، انتظار دارد که با فردی پر انرژی و سرحال برخورد داشته و به صحبت بنشیند و در نتیجه کسالت، بی حوصلگی و بی میلی شما در حین کار، باعث می شود که مشتری احساس نارضایتی نموده و سریعا شرکت ما را ترک نماید.

۵-  خودتان را دست کم نگیرید.

در کنار این که شما باید همیشه به پیشرفت مهارت های خود اهمیت دهید و همواره برای بهتر شدن کارتان تلاش کنید، باید اعتماد به نفس بالایی داشته و همیشه تصور کنید که می توانید از عهده تمام سوالات مشتریان برآیید. این کار باعث می شود که انگیزه شما نه تنها برای پیشرفت در کار بلکه برای پیشرفت در یادگیری مهارت ها بیشتر شود.

۶-  ارتباط خود را با شرکت های همکار حفظ کنید.

به هیچ عنوان با شرکت های رقیب قطع رابطه نکنید بلکه به صورت مستمر با آن ها در ارتباط بوده و به یادگیری تکنیک های موفقیت آن ها بپردازید.

۷- پیشرفت در کار را فراموش نکنید.

همیشه با خود تکرار کنید که باید در کار خود پیشرفت نموده و تعداد مشتریان بیشتری را برای خرید بیمه جلب کند. این تکرار منجر می شود که بر روی هدف خود بهتر تمرکز نمایید.

حتما بخوانید :

منبع : گروه آموزشی بیمه مارکتینگ

تکنیک های هفتگانه موثر در فروش بیمه

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − یک =