این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

تکنیک های طلایی مذاکره حرفه ای در فروش بیمه - قسمت اول

نحوه مذاکره در فروش بیمه، یکی از مهمترین عواملی است که در موفقیت فروش بیمه تاثیرگذار است. مذاکره نوعی تبادل اطلاعات دو طرفه است که انتخاب نوع مذاکره در فروش بیمه (به مقاله انواع مذاکره در جریان فروش بیمه و اشتباهات رایج در آن لینک  شود)، میزان موفقیت فروشندگی بیمه را تعیین می کند. اما در جریان مذاکره، اصول مهمی وجود دارد که باعث می شود مذاکره، به صورت حرفه ای جلو رفته و به نتیجه ایده آل برسد. لذا در مقالاتی به مهمترین این تکنیک ها اشاره خواهیم نمود.

۱-   هدف خود را از مذاکره، به درستی تعیین نمایید.

شما باید با آمادگی وارد جلسه مذاکره شوید. باید بدانید که دوست دارید به چه نتیجه ای برسید؛ نتایج قابل قبول برای شما چه نتایجی هستند؛ مذاکره در چه صورت برای هر دو طرف موفقیت آمیز خواهد بود و…

۲-   اطلاعات کافی به دست بیاورید.

مسلما بهترین نوع مذاکره، مذاکره رفاقت آمیز است یعنی شما به توافق هر دو طرف می اندیشید لذا باید اطلاعات کافی هم در مورد بیمه نامه و هم در مورد مشتری و نیازهای او داشته باشید تا بتوانید به موفقیت برسید و مذاکره را به بهترین شکل ممکن پیش ببرید.

۳-   مضمون اصلی مذاکره را درک کنید.

بهترین نوع مذاکره، مذاکره ای است که هر دو طرف برنده شوند یعنی نیازهای فوری دو طرف در نظر گرفته شده، تمامی جوانب بررسی و نهایتا این مذاکره باعث شود که روابط به صورت بلند مدت، ادامه دار باشد. لذا شما باید توجه داشته باشید که شما در مذاکره، با دو نوع افراد روبرو می شوید:

–       اشخاص حقیقی

منظور از اشخاص حقیقی، این است که هم شما و هم طرف مقابلتان، افرد عادی هستید که شرایط زندگی همانند فشارهای روحی، مشکلات اجتماعی و…، بر روی شما و روند مذاکره تاثیر می گذارد.

–       اشخاص حقوقی

منظور این است که هر دو طرف، در زمینه کاری خود به مذاکره می نشینند برای مثال هر دو طرف، نماینده بیمه هستند لذا فعالیت های گذشته بیمه، موفقیت های کسب شده، اعتبار آن در میان مشتریان و… روند مذاکره را پیش می برد.

لذا در زمان مذاکره، بسته به نوع شخص که با آن مذاکره می کنید، باید بین عوامل مختلف تعادل برقرار نموده و سعی کنید که مذاکره به صورت رفاقتی پیش برود. توجه داشته باشید که اگر این تعادل برقرار نشود، مذاکره به سمت رقابتی رفته و در نهایت رسیدن به توافق مشکل خواهد شد. البته این واقعیت غیر قابل انکار است که گاها ممکن است در حین مذاکره، صحبت هایی رد و بدل گردد که مذاکره حالت رقابتی پیدا کند لذا توصیه می کنیم که در این حالت، آرامش خود را حفظ نموده، زمان تنفس را لحاظ کنید و سپس به ادامه مذاکره بپردازید.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

تکنیک های طلایی مذاکره حرفه ای در فروش بیمه - قسمت اول

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × یک =