این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

تکنیک های حفظ بازاریاب در نمایندگی بیمه - قسمت اول

با توجه به این که در کشور ما، نمایندگی های مختلف بیمه وجود دارد و شرایط بیمه همیشه در حال تغییر است، لذا برای پیشرفت در کار و موفقیت در میان رقبا، باید همیشه به مهمترین و برترین مهارت های روز، تسلط داشته باشید تا بتوانید فروش بیمه را افزایش داده و بتوانید اعتبار زیادی را در میان مردم به دست بیاورید. در این راستا شما به عنوان نمایندگی بیمه باید از همان ابتدا، در استخدام بازاریابی دقت داشته باشید و همچنین پس از استخدام، برای حفظ هر کدام از این بازاریابان فعالیت هایی را انجام دهید تا بتوانید فعالیت های شرکت خود را هر روز بهتر از قبل بهبود دهید. با توجه به اهمیت این موضوع، ما در چندین مقاله به بررسی تکنیک های حفظ بازاریاب در نمایندگی بیمه می پردازیم:

تکنیک اول:

بازاریابان تحت نظارت خود را، به درستی مشغول به کار کنید.

شما زمانی که یک بازاریاب را برای نمایندگی بیمه خود استخدام می کنید، اگر از همان ابتدا، بازاریاب جدیدی را در شغل مناسب با او مشغول کنید، مطمئنا شاهد بهترین عملکرد از او خواهید بود. لذا توصیه می کنیم که در این مورد به چند نکته توجه داشته باشید:

۱-   در ابتدای حضور بازاریاب در جمع شما، چند روز با او وقت بگذرانید تا او احساس راحتی با شما و سایر پرسنل نمایندگی بیمه داشته باشد. در این مدت سعی کنید که قسمت های مختلف نمایندگی را به او نشان داده و کارمندان مختلف را به او معرفی نمایید.

۲-    برای هر بازاریاب جدید، یک همکار مشخص کنید تا با هم به فعالیت بپردازند ولی توجه داشته باشید که این همکار باید بتواند رابطه رفاقت آمیز با بازاریاب جدید برقرار کند تا از نظر روانی، این بازاریاب بهتر بتواند کار کند.

تکنیک دوم:

بازاریاب جدید را با قدرت زیاد وارد کار کنید.

پس از این که بازاریاب مناسب و ایده آل خود را انتخاب نمودید، حال باید او را وارد کار کنید. سعی کنید که در همان ابتدا کار، حجم زیادی از کار را به او واگذار کنید. دلیل اهمیت این عمل این است که:

۱-   الان بازاریاب جدید، پس از رد شدن از فیلتر پیچیده استخدام، بسیار مشتاق است تا شروع به کار کند لذا برای این که این هیجان و شوق او را ارضا کنید، باید حجم زیادی از کار را به او بسپارید تا تاثیر مثبت بر روحیه کاری او گذاشته باشید.

۲-   وقتی بازاریاب جدید از همان ابتدا با کار زیاد مواجه شود، بهتر می تواند تجربه کسب نموده و اطلاعات زیادی به دست بیاورد.

۳-   در همان مدت زمان ابتدایی کار بازاریاب جدید که حجم کار زیاد است، شما باید ذربین توجه خود را بر روی او قرار دهید تا به خوبی طرز عمل او را بررسی کنید که آیا می تواند از عهده این همه کار برآید؛ واکنش او چیست و این که شما بتوانید در زمان مناسب، بازاریاب را به خاطر عمل درستش تشویق کنید تا انگیزه او برای کار بیشتر شود.

در هر نمایندگی فروش بیمه، اگر مدیر نمایندگی نداند که چگونه می تواند بازاریابان خوب خود را حفظ کند، به مرور زمان کارکنان و بازاریابان خود را از دست داده و در نهایت نه تنها در زمینه کای خود پیشرفت نمی کند بلکه منجر به شکست هم خواهد شد. با توجه به اهمیت این مسئله، ما تکنیک های حفظ بازاریابان بیمه در مقالاتی متعدد توضیح خواهیم اد و در این مقاله، این موضوع را ادامه خواهیم داد.

تکنیک سوم:

مشکلات رخ داده را سریعا حل کنید.

اگر مشکل و یا سوتفاهمی پیش می آید، شما به عنوان مدیر نمایندگی، نباید اجازه دهید که این مشکل یا سوتفاهم، کهنه و ماندگار شود زیرا نه تنها در روابط کاری کارمندان و بازاریابان نمایندگی شما تاثیر می گذارد بلکه روند کاری هر یک را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. لذا در صورت بروز مشکل، سریعا آن را حل کنید و سوتفاهم های رخ را برطرف نمایید. شما به عنوان نماینده بیمه باید توجه داشته باشید که تحقیقات نشان داده است تقریبا ۸۰ درصد از مشکلات در نمایندگی های بیمه، از جانب خود نماینده است. به عبارت دیگر، این مشکلات به دو دلیل رخ می دهند:

۱-   جهت دار نبودن فعالیت هر بازاریاب

زمانی که شما به عنوان نماینده بیمه، دستورالعمل مشخصی را به بازاریاب خود ارائه نکنید، بازاریاب دقیقا نمی داند که شما چه انتظاری از او دارید در نتیجه به مرور زمان، مشکلاتی رخ خواهد داد.

۲-   نبود بازخورد در عملکرد

هر بازاریاب به ویژه بازاریاب تازه کار، دوست دارد بداند که عملکرد او از نظر نماینده چیست و اگر در برخی موارد، مرتکب اشتباهی می شود، این اشتباه به وی گوشزد شود تا بتوانند فعالیت های خود را بهبود داده و در کار خود پیشرفت نماید.

تکنیک چهارم:

امنیت شغلی و محیطی آرام برای افراد ایجاد کنید.

برای این که هر بازاریاب و کارمند بیمه در نمایندگی به خوبی بتواند فعالیت کند، باید یک محیط آرام و عالی را برای او فراهم نمایید تا از نظر روانی در شرایط ایده آل به سر برده  و بتواند با اطمینان خاطر فعالیت کند. منظور از محیط عالی، تنها فراهم نمودن امکانات و لوازم کاری نیست بلکه مهم تر از این موارد، این است که بازاریاب، ترس نداشته باشد. در نتیجه شما به عنوان نماینده بیمه نباید بخاطر اشتباه بازاریاب، او را سرزنش و یا جریمه کنید. با توجه به این که احتمال شکست در فروش بیمه و رد شدن از جانب مشتری وجود دارد، لذا شما باید محیط و شرایطی را برای بازاریاب فراهم نمایید که ترس او از این شکست از بین برود و هر بار، قوی تر از قبل، به سمت جلو حرکت کرده و مهارت های خود را افزایش دهد.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

تکنیک های حفظ بازاریاب در نمایندگی بیمه - قسمت اول

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 1 =