این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

تکنیک های تماس تلفنی موفق در فروش بیمه

با توجه به اهمیت تماس تلفنی در فروش بیمه، کارشناسان بیمه باید در کنار کسب مهارت در امور کاری خود، مهارت های لازم برای داشتن یک تماس تلفنی موفق را نیز کسب کنند تا نهایتا فروش آن ها چندین برابر شود. برای این منظور در این مقاله، ما به شما توضیح خواهیم داد که چگونه می توانید در این زمینه موفق شوید.

مهمترین راهکارها و تکنیک های تماس تلفنی موفق

۱-   قبل از این که اقدام به تماس تلفنی نمایید، مطمئن شوید که الان شرایط خوبی دارید. شما باید تصویرسازی ذهنی نمایید که یک تماس تلفنی موفقی خواهید داشت. تسلط کافی داشته و اعتماد به نفس و هیجان خود را در لحن صدایتان نشان دهید تا مشتری با صدای شما رابطه برقرار نموده و از انرژی شما به وجد بیاید.

۲-   شما زمانی باید وارد تماس تلفنی شوید که قصد دارید پیشنهادات خود را به مشتری انتقال دهید و همچنین تمایل دارید بدانید نظر مشتری درمورد بیمه نامه های شما چیست. توجه داشته باشید که اگر از نظر مشتری اطلاع دارید، نیازی به تماس تلفنی نیست.

۳-   با توجه به اینکه اکثر افراد علاقه ای به تماس تلفنی و گفتگوی بدون تصویر ندارند، لذا باید به مشتری این اطمینان را بدهید که برای مثال بیشتر از ۱۰ دقیقه وقت او را نمی گیرد. لذا شما باید تمام مهارت خود را به کار بگیرید که تمام اطلاعات مفید و پشنهادات خود را در این زمان کم به مشتری انتقال دهید تا خود مشتری راغب به ادامه صحبت شود.

۴-   در زمان تماس تلفنی، در محلی باشید که شخصی مزاحم شما نشود تا منجر به از بین رفتن تمرکز شما نگردد. همچنین زمانی تماس بگیرید که ذهن شما درگیر مسئله ای دیگر نیست تا به خوبی بتوانید بر گفتگو و نظرات مشتری تمرکز نمایید.

۵-   توجه داشته باشید که تماس تلفنی برای گذاشتن قرار خرید و عقد قرارداد نیست. این کار باید حضورا صورت گیرد. شما در تماس تلفنی تنها باید نظرات مشتری را در مورد بیمه نامه های خود دانسته و در صورت موافقت وی، قرار ملاقات حضوری را بگذارید تا بتوانید عمل فروش را اتمام دهید.

۶-   این احتمال را بدهید که مشتری با شما مخالفت کرده و شما را رد کند. لذا خود را برای این شرایط آماده کنید تا با شنیدن مخالفت، هم بتوانید جواب ایرادات را با حوصله ارائه کنید و هم این که اعتماد به نفستان از بین نرود.

۷-   نکته بسیار مهم این است که در تماس تلفنی شما باید تلاش خود را برای گرفتن وقت ملاقات حضوری داشته باشید و هدفتان را برای تنظیم وقت ملاقات حضوری بگذارید نه این که امکان رخ دادن این ملاقات را بررسی کنید.

۸-   لحن صدایتان باید به گونه ای باشد که اقتدار شما را نشان دهد تا این گونه مشتری متوجه شود با یک کارشناس بیمه باتجربه و معتبر در حال گفتگو است. البته در کنار این اقتدار در گفتگو، فراموش نکنید که باید رابطه دوستانه با مشتری برقرار نمایید.

۹-   در تماس تلفنی خود، نیازهای مشتری را در نظر بگیرید. برای مثال مشتری اگر عجله دارد، شما باید سریع تر و در عین حال واضح مکالمه را ادامه دهید. یا این که با حالات روحی مشتری هماهنگ شوید و حتی اگر نیاز به همدلی داشت، این عمل را انجام دهید.

حتما بخوانید :

منبع : گروه آموزشی بیمه مارکتینگ

راهکارها و تکنیک های تماس تلفنی موفق در فروش بیمه

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 1 =