این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

مهمترین تکنیک های ایجاد سرعت در فروش بیمه (قسمت دوم)

نکته بسیار مهم در زمینه سرعت عمل در فروش بیمه وجود دارد و این که شما باید بدانید بهترین زمان سرعت بخشیدن به فروش، چه زمانی است. این که از همان ابتدای صحبت، به سراغ بحث اصلی رفته و بخواهید سریعا به جلسه خاتمه داده و فروش را قطعی نمایید، یک اشتباه بزرگ است. شما باید در کمال صبر، به مشتری اجازه دهید تمام مطالب و سوالات خود را بیان کند و به او به بهترین شکل مشاوره دهید. لذا استفاده از تکنیک های ایجاد سرعت در فروش، مربوط به مراحل نهایی جلسه ملاقات است. در ادامه مقاله قبل، در این مقاله نیز به بیان سایر تکنیک های سرعت عمل در فروش می پردازیم:

۴- در زمان مناسب، به بیمه پیشنهادی تخفیف دهید.

تخفیف دادن برای فروش بیمه همیشه مناسب نیست. در واقع شما باید زمانی در قیمت پیشنهادی خود تخفیف لحاظ کنید که مطمئن شده اید مشتری به این نوع بیمه نیاز دارد و در حال تصمیم گیری برای خرید است. به عبارت دیگر، اگر مشتری به بیمه نیاز نداشته باشد، آن را نمی خرد لذا تخفیف دادن برای این موارد اصلا درست نیست. نکته دیگر این که شما زمانی باید برای بیمه تخفیف قائل شوید که به اندازه کافی آن را ارزش دار نموده اید. برای مثال شما مطمئن هستید که مشتری به این نوع بیمه نیاز دارد لذا با بیان فواید و مزایای مختلف این بیمه، مشتری را مدام ترغیب تر برای خرید می کنید و در نهایت بیان می کنید که:” با این همه فواید، ما تخفیفی برای این نوع بیمه در نظر داریم که تنها امروز این تخفیف اعمال می گردد”. در نتیجه مشتری سعی می کند که سریع تر تصمیم بگیرد تا در صورت تمایل به خرید، از تخفیف بهره مند گردد.

۵- فروش زنجیره ای بین مشتریان، روش ایده آلی است.

زمانی که یک کارشناس بیمه، بیمه ای را به مشتری می فروشد، یک مبلغی را به عنوان حق کمسیون، از مشتری دریافت می کند. حال برای این که شما بلافاصله پس از عقد قرارداد با یک مشتری، به مشتری دیگر معرفی شده و سرعت فروش بالا رود، می توانید به مشتری خود بگویید که:” اگر شما را به فرد دیگری معرفی کند که موفق شوید به او نیز بیمه بفروشید، حق کمسیون را با شما نصف خواهم کرد.” و این کار را به صورت زنجیره ای با هر مشتری تکرار کنید تا تعداد و سرعت فروش بیشتر شود.

۶- بیمه نامه خود را، به عنوان راهی برای جلوگیری از ضرر پیشنهاد کنید.

در بیان فواید و مزایای بیمه نامه، مدام به مشتری یادآوری کنید که با نخریدن این بیمه نامه از شما، چه ضررهایی را باید متحمل شود. به عبارت دیگر شما در ابتدا باید متوجه نگرانی های مشتری که بخاطر آن ها درخواست بیمه داده است را کشف کنید و بر روی این نگرانی ها مانور دهید به گونه ای مشتری برای خرید بیمه نامه شما عجله کند.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

مهمترین تکنیک های ایجاد سرعت در فروش بیمه (قسمت دوم)

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

2 دیدگاه

  1. با سلام
    دوست عزیز من فروش بیمه و دادن پورسانت به مشتری را زیاد صحیح نمی دانم و این عمل را اصطلاحا کار مزد فروشی می دانم چرا که اگر فرهنگ بیمه عمر و جایگاه آن برای مشتری مشحص شود می توان از مشتری ارجاع گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − یازده =