این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

مهمترین تکنیک های ایجاد سرعت در فروش بیمه (قسمت سوم)

تجربه ای که اکثر فروشندگان بیمه حداقل یکبار با آن روبرو شده اند این است که زمانی که مشتری تصمیم نهایی را برای خرید گرفته است، کارشناس، قرار ملاقات عقد قرارداد را برای به روز دیگر واگذار نموده است و در روز موعود، با کمال تعجب، با رد مشتری روبرو شده است. در این زمان کارشناس بیمه تاسف خورده است که ای کاش، خرید را در همان روز که مشتری آمادگی داشته و مشتاق خرید بود انجام داده بود تا فرصت برای رد آن پیدا نمی کرد. در این جا است که سرعت عمل در فروش بسیار اهمیت دارد و با توجه به اهمیت همین موضوع، در چندین مقاله به تفصیل به بررسی روش های مختلف ایجاد سرعت عمل در فروش بیمه پرداخته ایم:

۷- برای بیمه پیشنهادی خود، فرصت طلایی در نظر بگیرید.

سعی کنید که در ذهن مشتری این ذهنیت را ایجاد کنید که شاید اگر امروز این بیمه را نخرد، احتمال دارد که فردا قیمت آن افزایش یافته و شرایط نیز تغییر کند. سعی کنید که افزایش احتمالی قیمت را به صورت منطقی بیان کنید تا مشتری به این حرف اعتماد کند.

۸- برای وقت خود ارزش قائل شوید.

مطمئن باشید که زمانی مشتری برای وقت شما ارزش قائل می شود که خودتان به این موضوع اهمیت دهید. لذا شما باید در رفتار خود، به گونه ای نشان دهید که وقت شما محدود است و برای تمام زمان کاری خود، برنامه ریزی نموده اید برای مثال به ساعت خود نگاه کنید و بگویید من باید برای قرار بعدی، تا  دو ساعت دیگر، در محل مورد نظر باشم. در این زمان مشتری متوجه می شود که شما بدون برنامه ریزی و بدون در نظر گرفتن زمان، مشغول به کاری نمی شوید لذا او نیز به وقت شما اهمیت داده و سریعا تصمیم گیری می کند.

۹- خدمات رایگان ارائه کنید.

اگر شما برای مشتریانی که در همان جلسه و بدون فوت وقت، تصمیم گیری نموده و اقدام به خرید می کنند، خدمات رایگان در نظر بگیرید، مسلما یک امتیاز مثبت در جهت پیشبرد به سمت افزایش سرعت فروش خواهد بود چون این خدمات شامل افرادی که برای تصمیم گیری به زمان و روزهای بیشتری نیاز دارند، نمی شود.

۱۰- واقعیت امر را برای مشتری بیان کنید.

به مشتری بگویید که تجربه من نشان داده است هر چه مشتری در زمان خرید بیشتر درنگ کرده و خرید را به تعویق بیاندازد، احتمال خرید کمتر است زیرا بیشتر روی این موضوع حساسیت به خرج داده به گونه ای که تردیدهایی برای او رخ می دهد. زمانی که شما واقعیات امر را بیان نمایید و مشتری بفهمد دلیل عجله شما چیست، لذا ذهنش از این موضوع منحرف شده و احتمال می دهد که با عدم خرید، شرایط خوب این بیمه نامه را از دست بدهد.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

مهمترین تکنیک های ایجاد سرعت در فروش بیمه (قسمت سوم)

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − دو =