این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

تنظیم برنامه سازمان یافته در فروش بیمه

یکی از مهمترین نکاتی که افراد سرشناس در زمینه فروش بیمه بیان می کنند این است که بدون تدوین و تنظیم یک برنامه سازمان یافته برای فروش بیمه، نمی توانید موفق به فروش و همچنین افزایش فروش بیمه گردید. در این راستا، ما در این مقاله، با بررسی مهمترین مراحل تدوین برنامه سازمان یافته برای فروش بیمه، پیرامون این مسئله به تفصیل صحبت خواهیم نمود:

۱-   پیام ویژه ای برای خود در نظر بگیرید.

این یک واقعیت است که مردم زمانی به شما اعتماد می کنند که بدانند قرار است چه خدماتی به آن ها ارائه کنید. لذا یک پیام ویژه بازاریابی برای خود تنظیم کنید به گونه ای که این پیام به خوبی گویای هدف شما که کمک به مردم برای رفع مشکلات و حل نیازهایشان است، باشد.

۲-   پیام ویژه خود را اطلاع رسانی نمایید.

حال شما باید هدف و پیامتان را به گوش همه آشنایان و اطرافیانتان برسانید. به عبارت دیگر شما باید برای شرکت بیمه خود، تبلیغات نمایید تا مشتریان به سمت شما جذب شوند. توصیه می کنیم که در این راستا، مقاله ” روش های افزایش تعداد مشتریان جدید برای فروش بیمه” را حتما مطالعه کنید.

۳-   با مشتریان خود تماس داشته باشید.

شما باید همیشه در ذهن مشتری باقی بمانید تا در زمانی که به خدمات بیمه نیاز پیدا کرد، سریعا شما به ذهنش بایید. لذا با مشتریان فعلی خود قطع رابطه نکنید و همچنین با مشتریان احتمالی خود در ارتباط باشید تا همیشه از خدمات شما با خبر باشند.

۴-   کارگاه آموزشی رایگان برگزار نمایید.

یک دعوت نامه برای افرادی که تمایل دارید مشتری شما باشند ارسال نموده و در جلساتی به صورت رایگان، انواع بیمه نامه ها و خدمات خود را به آن ها معرفی نمایید. این کار نه تنها نوعی مشاوره به حساب می آید بلکه مشتریان بهتر با شما آشنا شده و وقتی حتی رقبای خود را در این جلسه ببینند، انگیزه بیشتری برای خرید به دست خواهند آورد.

۵-   یک گزارش رایگان از فعالیت های خود تنظیم نمایید.

چه در کارگاه آموزشی و چه در ملاقات با هر مشتری، یک فایل گزارش رایگان از فعالیت های خود در اختیار او قرار دهد تا کامل بتواند خدمات شما را بررسی نماید. با این عمل، اعتماد او به شما چندین برابر خواهد شد.

۶-   اطلاعات خود را به روز کنید.

از آخرین تغییرات و تحولات بیمه ها با خبر باشید تا بهتر بتوانید مشتری را در زمان تصمیم گیری راهنمایی نمایید.

۷-   با مشتری همراه باشید.

توجه داشته باشید که پس از عقد قرارداد نباید مشتری را رها کنید زیرا او گمان می کند هدف شما فقط فروش بود که انجام شد لذا به شما بدبین می شود. شا باید در طول مدت اعتبار قرارداد با وی در تماس باشید تا از این طریق این مشتری رابطی برای معرفی مشتریان دیگر به شما گردد.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

تنظیم برنامه سازمان یافته در فروش بیمه

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − 3 =