این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

تفاوت بین بیمه عمر مدت دار گروهی و فردی

بیمه عمر گروهی

بسیاری از شرکت ها به عنوان یکی از مزایای کارمندی، به کارمندان خود بیمه عمر مدت دار ارائه می‌کنند. این بیمه، بیمه عمر مدت دار گروهی نامیده می‌شود، چون کارمند به عنوان عضوی از یک گروه بزرگ از مزایای بیمه عمر مدت دار بهره مند می‌شود. حق بیمه معمولاً از حقوق کارمند کسر می‌شود و کارمندان تنها باید پرسشنامه مختصری را در خصوص سابقه پزشکی تکمیل نمایند. برخی از مزیت های این نوع بیمه عبارتند از:

·       آسان است. معمولاً زمانی که شغل جدیدی دارید و در برنامه مزایای شرکت ثبت نام می‌کنید، برای بیمه نیز ثبت نام از شما به عمل می‌آید. معمولاً فرصت دارید که در حین دوره ثبت نام سالانه مزایای دیگر مانند بیمه پزشکی و دندانپزشکی، ثبت نام بیمه عمر نیز انجام دهید.

·       معاینه پزشکی نیاز نیست. بیشتر برنامه های گروهی نیازمند معاینه فیزیکی نیستند. عبارت سلامت خوب همراه با سابقه پزشکی معمولاً برای پوشش بیمه لازم هستند.

·       پرداخت خودکار. از طریق کسر از حقوق، به ندرت هر ماه بار مالی پرداخت حق بیمه ماهانه را احساس کنید.

بیمه عمر فردی

همانطور که از نام این بیمه مشخص است، بیمه عمر فردی بیمه ای است که در آن خود را بیمه می‌کنید. شما یا عضوی از خانواده شما صاحب بیمه واقعی خواهد بود. برای داشتن بیمه فردی، احتمالاً مجبور خواهید بود که نوعی از معاینه پزشکی را انجام دهید، سابقه پزشکی دقیق ارائه کنید و به شرکت بیمه اجازه می‌دهید تا به سوابق پزشکی شما نگاه کرده و پیشینه شما را در خصوص تخلف رانندگی یا فعالیت های مجرمانه بررسی کنند. مزیت های این بیمه عبارت است از:

·       قابل انتقال است. اگر شغل جدیدی در شرکتی متفاوت دارید، دیگر نباید نگران از دست رفتن حمایت بیمه عمر خود باشید.

·       حق بیمه ثابت: معمولاً، بیمه های عمر فردی را می‌توان به گونه ای تنظیم کرد که در مدت زمان بیمه، حق بیمه ثابت داشته باشد.

·       انعطاف پذیری: اگر تا کنون خواسته باشید که بیمه عمر مدت دار خود را بروز یا تبدیل به بیمه دائمی‌نمایید، نسبت به بیمه عمر گروهی، گزینه هایی در اختیار خواهید داشت.

تفاوت بین بیمه عمر مدت دار گروهی و فردی

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 4 =