این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

تعریف کاریزما در فروش بیمه

شاید تا به حال کسی این مطلب را به شما گفته باشد که شما یک فرد کاریزماتیک هستید و در همان لحظه این سوال برایتان پیش آمده که منظور از کاریزما و کاریزماتیک بودن چیست؟

کاریزما به معنی تاثیری است که هر فرد با رفتار و احساس خود بر دیگران می گذارد و باعث می شود دیگران را به خوبی مجذوب خود کنند. در نتیجه افراد کاریزماتیک به افرادی گفته می شوند که به خوبی باعث می شوند که بر دیگران تاثیر بگذارند. از این ویژگی می توان در فروش بیمه استفاده نمود. اگر شما می دانید که یک فرد کاریزماتیک هستید و در نتیجه مشتری احتمالی شما به همان گونه در قبال بیمه نامه عمل می کند که شما در ابتدا عمل نموده اید، لذا باید رفتار و برنامه ریزی خود را به خونه ای تنظیم کنید که بهترین تاثیر بر روی مشتری گذاشته شود. در این زمینه، شما باید به ۳ اصل مهم در طبیعت انسان توجه داشته باشید که می تواند تاثیر عمیقی از جانب شما بر روی مشتری بگذارد:

۱-   اهمیت احساس مهم بودن برای هر فرد را در نظر بگیرید.

انسان طبیعاتا به دنبال برتری بر دیگران است و این نیاز ذاتی در همه امور زندگی با او است. برای مثال در زمینه خرید بیمه و به ویژه بیمه عمر، مشتری تمایل دارد خریدی را انجام دهد که در میان دوستان و آشنایان، بتواند به این خرید خود افتخار کرده و حس کند که بهترین خرید بیمه را انجام داده است. حال شما به عنوان فروشنده، باید این حس را به مشتری القا نمایید و به او ثابت کنید که چگونه با خرید این بیمه نامه، می تواند در میان اطرافیان برتری خود را ثابت کند و حس خوشایند داشته باشد.

۲-   هر کس تمایل دارد که در درجه اول، نیازهای خودشان را در زندگی رفع کند.

برای همه افراد، اولویت کاری و زندگی این است که نیازهای خودشان و افرادی که با آن ها در ارتباط هستند، رفع گردد. لذا شما در صحبت با مشتری باید بر روی نیازهای مشتری مانور دهید و درمورد مسائلی بحث نمایید که مشتری بیشتر به آن ها علاقه دارد زیرا در این صورت، بیشتر مشتری تحت تاثیر شما قرار می گیرد. شما باید بیشتر به نیازهای مشتری اهمیت دهید تا منافع خود. زیرا ثابت شده است که زمانی که هر فرد، بدون توقع، به رفع نیازهای دیگری اقدام می کند، کائنات بیشتر به او کمک خواهند کرد و در نتیجه سود بیشتری نصیبش خواهد شد.

۳-   قانون برگشت مساوی را فراموش نکنید.

در عالم هستی، هر فرد هر گونه که رفتار کند، همان بازخور را دریافت خواهد کرد. لذا اگر دوست دارید که مشتری به شما احترام بگذارد و حس کند که شما فرد مهمی هستید، این احترام و مهم بودن را در رفتار خود نسبت به مشتری نشان دهید تا از جانب مشتری هم دریافت نمایید.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

تعریف کاریزما در فروش بیمه

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + دوازده =