این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

مطالب مهم در مورد تشکر موثر از مشتری در فروش بیمه

شاید این مقاله برای شما بی اهمیت به نظر برسد زیرا به نظر شما ممکن است که سپاسگزاری، امر سختی نباشد و گمان کنید که در یک جلسه ملاقات حضوری، با یک تشکر ساده می توان نهایت سپاسگزاری را از مشتری داشت حال خواه مشتری بیمه نامه را خریداری کرده باشد و خواه نه. اما لازم است بدانید که یک تشکر اگر به درستی صورت گیرد، بازخورهای بسیار موثری را از نظر روانی در مشتری خواهد گذاشت به گونه ای که بیشتر از قبل، توجه او را به شما جلب می کند. با توجه به این موضوع، در این مقاله نکات مهم و خواندنی را درباره تشکر موثر از مشتری بیان خواهیم نمود.

چهار کلید طلایی برای تشکر از مشتری:

۱-   تشکر خود را به صورت واضح و مستقیم بیان کنید. در این صورت مشتری متوجه می  شود که شما چه اندازه قدرشناس هستید که برای تشکر از او، صراحت بیان داشته اید.

۲-   سعی کنید که در تشکر کردن، ارتباط چشمی با مشتری داشته باشید و حتی المقدور، بازوی او را لمس کنید. تحقیقات نشان داده است که ارتباط چشمی و لمسی، به شدت تاثیر سپاسگزاری را افزایش می دهد.

۳-   حتما در زمان سپاسگزاری، نام طرف مقابل را به ذهن خود بسپارید و در حین تشکر کردن، نام او را  ذکر کنید تا نشان دهید به او اهمیت داده اید و تشکر شما، صمیمانه تر شود.

۴-   می توانید برای مشتری خود، یک یادداشت و یا کارت تشکر ارسال کنید.

روش های ابراز تشکر به مشتری:

حال که با اهمیت تشکر موثر از مشتری و اصول آن آشنا شدید، حتما الان با این سوال در ذهن خود روبرو شده اید که با چه روش هایی می توان این تشکر را ابراز نمود. در میان روش های مختلف موجود، ما به ۴ روش ابراز تشکر که بهترین تاثیر را دارند اشاره نموده و به ترتیبِ بیشترین تاثیرگذاری این روش ها، آن ها را اولویت بندی و ذکر می کنیم:

۱-   ارسال یک یادداشت و یا کارت تشکر

۲-   تشکر حضوری و رو در رو

۳-   تشکر از طریق تماس تلفنی

۴-   تشکر از طریق پیامک

چند نکته مهم در هنگام تشکر کردن از مشتری:

۱-   شما باید تشکر خود را صادقانه بیان کنید به گونه ای که این تشکر از اعماق دل و با رضایتمندی خودتان باشد. به این جمله توجه داشته باشید که:” هر آن چه از دل برآید، لاجرم بر دل نشیند”.

۲-   در بیان تشکر، سعی کنید که صمیمانه رفتار کنید و سپاسگزاری شما خیلی دوستانه و با ادبیات ساده باشد نه این که از یک متن از پیش تعیین شده استفاده کنید که در این صورت، تشکر شما، تصنعی به نظر خواهد رسید.

۳-   بنای تشکر را، خرید مشتری نگذارید. حتی اگر مشتری، بیمه نامه شما را نخرید، باز هم به خاطر وقتی که برای جلسه حضوری برای شما گذاشته است، از او نهایت تشکر را داشته باشید. با این کار، خودتان را در ذهنش تثبیت کرده اید و احساس خوشایندی نسبت به شما خواهد داشت.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

مطالب مهم در مورد تشکر موثر از مشتری در فروش بیمه

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 4 =