این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

ترغیب مشتری برای خرید بیمه نامه با روش ارتقا خوب به عالی

شاید شما به عنوان یک فروشنده بیمه، تا به حال با این موضوع روبرو شده اید که زمانی که به مشتری بیمه نامه خود را پیشنهاد می دهید، او سریعا به شما پاسخ می دهد که هم اکنون در حال استفاده از همین بیمه نامه از شرکت دیگری است و چون از خدمات او راضی است، قصد ندارد شرکت بیمه گر خود را عوض کند. حال شما چکار می کنید؟

برخی از فروشندگان بیمه، در این زمان به هم ریخته و سریعا جبهه می گیرند به گونه ای که شروع به توضیح خدمات بیمه نامه های خود می کنند تا مشتری را متقاعد نمایند انتخاب قبل آن ها اشتباه بوده و باید از بیمه نامه پیشنهادی استفاده کنند. اما لازم است بدانید که این عمل، بزرگترین اشتباه است زیرا باعث می شود که دقیقا نتیجه عکس گرفته و مشتری بیشتر از شما دل زده شود. اما ممکن است بپرسید که پس در این زمان، اقدام صحیح چیست؟ ما در این مقاله، به شما بیان می کنیم که در ۳ مرحله بسیار ساده، مشتری را به سمت خرید بیمه نامه خود جذب کنید.

مرحله اول :

مشتری را به دلیل خرید بیمه، تشویق کنید.

زمانی که شما با جبهه گیری مشتری در برابر پیشنهاد خودتان روبرو شدید، در درجه اول باید مشتری را به دلیل خرید این بیمه نامه تشویق کنید. برای مثال اگر قصد شما فروش بیمه عمر است و مشتری از یک شرکت دیگر این بیمه را خریداری نموده است، شما در قدم اول بگویید که:” شما کار عاقلانه ای انجام داده اید که بیمه عمر خریداری کرده اید و شما از این نظر نه تنها از افراد هم سن و سال و رقبای کاری خود جلوتر هستید بلکه به نوعی یک فرد خوش شانسی نیز به حساب می آید که این قدر آینده نگر هستید”. شما با این کار، حس غرور را در مشتری تحریک کرده اید و او را به شنیدن ادامه صحبت هایتان ترغیب نموده اید.

مرحله دوم :

برتری های بیمه نامه خود را نسبت به رقبا بیان کنید.

حال شما ذهن مشتری را آماده کرده اید. الان باید به مشتری نشان دهید که با نخریدن همین بیمه عمر از شما و رفتن به سراغ شرکت دیگر، چه منافعی را از دست داده است. شما باید به او نشان دهید که چگونه می توانست با سرمایه ای کمتر از این سرمایه فعلی، با خرید بیمه نامه عمر شما، به جای یک تصمیم خوب، یک تصمیم عالی بگیرد ولی این فرصت را از دست داده است. در واقع باید مشتری را تحریک کنید.

مرحله سوم :

تیر آخر را رها کنید.

الان مشتری بسیار تحریک شده است. او عصبی است که چرا اشتباه بزرگی را مرتکب شده و قبل از خرید بیمه عمر، تحقیق نکرده است که بتواند این خرید را از شما نجام دهد. الان، همه چیز تحت کنترل شما است. پس در این مرحله باید بیان ضررهایی که به مشتری وارد شده را رها کنید و به او نشان دهید که اکنون هم دیر نیست و می تواند با شرایط بهتر، بدون باز خرید بیمه از نمایندگی قبلی، به سراغ بیمه نامه شما بیاید.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

ترغیب مشتری برای خرید بیمه نامه با روش ارتقا خوب به عالی

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × یک =